Avatar uživatele
Pokročilý

Využít nebo nechat být

Kdybyste dostali zdarma letenku do Egypta, ve kterém by probíhaly prostesty a nepokoje, využili byste toho nebo nechali letenky propadnou ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemám "kdyby" rád.Víceméně žádná "kdyby" neexistují.
Jsou na to různá přirovnání,vesměs nepublikovatelná. Typu:"KDYBY měla babička...........tak by to byl dědeček.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Holky si asi budou ťukat na čelo, ale já bych letěla :) Těch letenek by byla škoda, ale nejde jen o to - já mám zkrátka jinou představu o ideální dovolené..jinou než má většina lidí :) Nepotřebuju bydlet v 5* hotelech a mít servis All inclusive. "Trocha" nepohodlí mě nerozhází a ty probíhající nepokoje a protesty mi aspoň umožní poznat Egypt i jeho lid z jiné stránky. Jasně, bylo by to riziko - ale pokud není turistům do země vstup vyloženě zakázán, to nebezpečí asi nebude až tak akutní. A i kdyby - trocha toho adrenalinu může být náhodou docela fajn, aspoň bude po letech na co vzpomínat. Když to přežiju... :D


Avatar uživatele
Stříbrný

Tak za prvé - já bych letadlem vůbec neletěla =D Za druhé - necestuji a za třetí z toho vyplývá, že bych tam nejela ani kdyby tam byl klid, natož abych se tam vrhla do "jámy lvové" =D


Avatar uživatele
Bronzový

Ne, neletěla bych.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Ad fccop, tvou ráznou reakcí se tazatel urazil a předčasně uzamkl otázku, takže my ostatní si už ani nevrznem.

Avatar uživatele
Zlatý

barnajka

Chtěla jsem jen doplnit: když se člověk rozhodne do rizikové oblasti vyjet, je potřeba vzít na sebe veškerou zodpovědnost: počítat s tím, že problémy nastat můžou. Osobně si ale myslím, že když se sama budu chovat slušně, nebudu zbytečně provokat a nebezpečný situace vyloženě vyhledávat, to riziko újmy bude minimální. Je potřeba sledovat místní dění, poslouchat varování a rozkazy policie, pokud možno vyhýbat se ohniskům konfliktu.
Jako jediná z odpovídajích jsem řekla, že bych do toho Egypta odletěla. Nechtěla bych, aby byl můj názor tím, kterým se budeš při rozhodování řídit - je to jen na tobě :) Sám musíš zvážit všechna rizika, pro a proti. Nezmínil jsi, s kým bys do toho Egypta případně odcestoval. Pokud to má být rodinná dovolená, s manželkou a dětmi - tak to potom zase úplně mění situaci. Pro dospěláky s dobrodružným duchem to může být nezapomenutelný výlet, děti bych tam ale rozhodně nebrala. A myslím, že ani ta manželka by nebyla dvakrát unešená :)

Avatar uživatele

anonym

Ad Barnajka, mluvíš mi z duše, hned bych letěl s tebou a ještě bych ti mohl dělat ochránce. Jako kapitán v záloze jsem vybaven výcvikem fyzickým i jazykovým pro rizikové oblasti. Navíc mám po světě plno známých montérů a techniků, tak bychom možná ani nemuseli hledat nějaký drahý a nejistý hotel.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Veľa zálaží od samotného správania v krízovej oblasti.
Mne sa napríklad stalo počas Juhoslovanského konfliktu som bola pracovne v Srbsku, kde vedeli o mojich vzťahoch s Chorvátskom. Zobrali ma na cintorín a ukázali hrob vojakov z tej vojny. Vzdala som poctu mrtvym a spolupracovali sme ďalej, akoby sa nič nestalo. Predsa kvôli politikom nezrušíme priateľstvo. A podobne bolo aj v Bosne, Kosove. Aj v krízových oblastiach ak zachováte kľud a nebudete zbytočne dráždiť ani jednu stranu, počúvať varovania a príkazy miestnej polície ste v relatívnom bezpečí. Ak by tam bolo pre vás nebezpečné, pošlú vás preč.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2677
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2075
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.