qwert7

Využít nebo nechat být

Kdybyste dostali zdarma letenku do Egypta, ve kterém by probíhaly prostesty a nepokoje, využili byste toho nebo nechali letenky propadnou ?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nemám „kdyby“ rád.Víceméně žádná „kdyby“ neexistují.
Jsou na to různá přirovnání,vesměs nepublikovatelná. Typu:"KDYBY měla babička......­.....tak by to byl dědeček.

Další odpovědi
barnajka

Holky si asi budou ťukat na čelo, ale já bych letěla :) Těch letenek by byla škoda, ale nejde jen o to – já mám zkrátka jinou představu o ideální dovolené..jinou než má většina lidí :) Nepotřebuju bydlet v 5* hotelech a mít servis All inclusive. „Trocha“ nepohodlí mě nerozhází a ty probíhající nepokoje a protesty mi aspoň umožní poznat Egypt i jeho lid z jiné stránky. Jasně, bylo by to riziko – ale pokud není turistům do země vstup vyloženě zakázán, to nebezpečí asi nebude až tak akutní. A i kdyby – trocha toho adrenalinu může být náhodou docela fajn, aspoň bude po letech na co vzpomínat. Když to přežiju… :D

Berušinka

Tak za prvé – já bych letadlem vůbec neletěla =D Za druhé – necestuji a za třetí z toho vyplývá, že bych tam nejela ani kdyby tam byl klid, natož abych se tam vrhla do „jámy lvové“ =D

Ponytail

Ne, neletěla bych.

anonym

Ad fccop, tvou ráznou reakcí se tazatel urazil a předčasně uzamkl otázku, takže my ostatní si už ani nevrznem.

barnajka

Chtěla jsem jen doplnit: když se člověk rozhodne do rizikové oblasti vyjet, je potřeba vzít na sebe veškerou zodpovědnost: počítat s tím, že problémy nastat můžou. Osobně si ale myslím, že když se sama budu chovat slušně, nebudu zbytečně provokat a nebezpečný situace vyloženě vyhledávat, to riziko újmy bude minimální. Je potřeba sledovat místní dění, poslouchat varování a rozkazy policie, pokud možno vyhýbat se ohniskům konfliktu.
Jako jediná z odpovídajích jsem řekla, že bych do toho Egypta odletěla. Nechtěla bych, aby byl můj názor tím, kterým se budeš při rozhodování řídit – je to jen na tobě :) Sám musíš zvážit všechna rizika, pro a proti. Nezmínil jsi, s kým bys do toho Egypta případně odcestoval. Pokud to má být rodinná dovolená, s manželkou a dětmi – tak to potom zase úplně mění situaci. Pro dospěláky s dobrodružným duchem to může být nezapomenutelný výlet, děti bych tam ale rozhodně nebrala. A myslím, že ani ta manželka by nebyla dvakrát unešená :)

anonym

Ad Barnajka, mluvíš mi z duše, hned bych letěl s tebou a ještě bych ti mohl dělat ochránce. Jako kapitán v záloze jsem vybaven výcvikem fyzickým i jazykovým pro rizikové oblasti. Navíc mám po světě plno známých montérů a techniků, tak bychom možná ani nemuseli hledat nějaký drahý a nejistý hotel.

led

Veľa zálaží od samotného správania v krízovej oblasti.
Mne sa napríklad stalo počas Juhoslovanského konfliktu som bola pracovne v Srbsku, kde vedeli o mojich vzťahoch s Chorvátskom. Zobrali ma na cintorín a ukázali hrob vojakov z tej vojny. Vzdala som poctu mrtvym a spolupracovali sme ďalej, akoby sa nič nestalo. Predsa kvôli politikom nezrušíme priateľstvo. A podobne bolo aj v Bosne, Kosove. Aj v krízových oblastiach ak zachováte kľud a nebudete zbytočne dráždiť ani jednu stranu, počúvať varovania a príkazy miestnej polície ste v relatívnom bezpečí. Ak by tam bolo pre vás nebezpečné, pošlú vás preč.