Avatar uživatele
qwert7

Využít nebo nechat být

Kdybyste dostali zdarma letenku do Egypta, ve kterém by probíhaly prostesty a nepokoje, využili byste toho nebo nechali letenky propadnou ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4640 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Nemám „kdyby“ rád.Víceméně žádná „kdyby“ neexistují.
Jsou na to různá přirovnání,vesměs nepublikovatelná. Typu:"KDYBY měla babička......­.....tak by to byl dědeček.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Holky si asi budou ťukat na čelo, ale já bych letěla :) Těch letenek by byla škoda, ale nejde jen o to – já mám zkrátka jinou představu o ideální dovolené..jinou než má většina lidí :) Nepotřebuju bydlet v 5* hotelech a mít servis All inclusive. „Trocha“ nepohodlí mě nerozhází a ty probíhající nepokoje a protesty mi aspoň umožní poznat Egypt i jeho lid z jiné stránky. Jasně, bylo by to riziko – ale pokud není turistům do země vstup vyloženě zakázán, to nebezpečí asi nebude až tak akutní. A i kdyby – trocha toho adrenalinu může být náhodou docela fajn, aspoň bude po letech na co vzpomínat. Když to přežiju… :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Tak za prvé – já bych letadlem vůbec neletěla =D Za druhé – necestuji a za třetí z toho vyplývá, že bych tam nejela ani kdyby tam byl klid, natož abych se tam vrhla do „jámy lvové“ =D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Ne, neletěla bych.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ad fccop, tvou ráznou reakcí se tazatel urazil a předčasně uzamkl otázku, takže my ostatní si už ani nevrznem.

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Chtěla jsem jen doplnit: když se člověk rozhodne do rizikové oblasti vyjet, je potřeba vzít na sebe veškerou zodpovědnost: počítat s tím, že problémy nastat můžou. Osobně si ale myslím, že když se sama budu chovat slušně, nebudu zbytečně provokat a nebezpečný situace vyloženě vyhledávat, to riziko újmy bude minimální. Je potřeba sledovat místní dění, poslouchat varování a rozkazy policie, pokud možno vyhýbat se ohniskům konfliktu.
Jako jediná z odpovídajích jsem řekla, že bych do toho Egypta odletěla. Nechtěla bych, aby byl můj názor tím, kterým se budeš při rozhodování řídit – je to jen na tobě :) Sám musíš zvážit všechna rizika, pro a proti. Nezmínil jsi, s kým bys do toho Egypta případně odcestoval. Pokud to má být rodinná dovolená, s manželkou a dětmi – tak to potom zase úplně mění situaci. Pro dospěláky s dobrodružným duchem to může být nezapomenutelný výlet, děti bych tam ale rozhodně nebrala. A myslím, že ani ta manželka by nebyla dvakrát unešená :)

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ad Barnajka, mluvíš mi z duše, hned bych letěl s tebou a ještě bych ti mohl dělat ochránce. Jako kapitán v záloze jsem vybaven výcvikem fyzickým i jazykovým pro rizikové oblasti. Navíc mám po světě plno známých montérů a techniků, tak bychom možná ani nemuseli hledat nějaký drahý a nejistý hotel.

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Veľa zálaží od samotného správania v krízovej oblasti.
Mne sa napríklad stalo počas Juhoslovanského konfliktu som bola pracovne v Srbsku, kde vedeli o mojich vzťahoch s Chorvátskom. Zobrali ma na cintorín a ukázali hrob vojakov z tej vojny. Vzdala som poctu mrtvym a spolupracovali sme ďalej, akoby sa nič nestalo. Predsa kvôli politikom nezrušíme priateľstvo. A podobne bolo aj v Bosne, Kosove. Aj v krízových oblastiach ak zachováte kľud a nebudete zbytočne dráždiť ani jednu stranu, počúvať varovania a príkazy miestnej polície ste v relatívnom bezpečí. Ak by tam bolo pre vás nebezpečné, pošlú vás preč.

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek