orestez

Využije Moskva Česko zmatku ve válce a obsadí nás?

Je schopna bojovat v Sýrii. Je za jedno s Erdoganem. Doletí kamkoliv. Kdysi tady z letadel shazovali tanky na padácích. Mohlo by rusko táhnout na poli politické šachovnice sem v případě jaderného útoku na druhé straně planety?

Odpovědi
Kepler

Už se k tomu chystají. Začalo to anschlussem Krymu, teď zabírají východ Ukrajiny. Tak jak to kdysi udělal Hitler s Rakouskem, pak zabral Sudety…dál už to znáš. Žádný zmatek ve válce k tomu nepotřebují. Ale možná, že se spokojí jen s obnovením CCCP.

Smackdown

Být pod křidlem Ruska, si myslím že by bylo ideální, než pod křídlem Amíků.

aliendrone

Velmocenská politika – pche! Samozřejmě, že by se v případě možnosti nás Moskva ráda „ujala“. Ale amíci by asi byli proti, přijít o tak poslušnou loutku s tak významným strategickým postavením, jako je Česko. Aby nás prodali, museli by Rusové nabídnout protihodnotou opravdu něco extra.

A že by nás amíci prodali, o tom nepochybuj ani trošičku – taková je politika, smlouvy jsou jen divadlo pro blbce, však zrovna náš stát to ví z historie moc dobře. :(

aliendrone

Proč by amíci potřebovali Česko? Třeba aby ušetřili a Čecháčci za ně mohli za české miliardy v nějaké díře po granátu dělat špinavou práci. Třeba v Afghánistánu apod. :(

Zkus se podívat na mapu světa/Evropy – máš dojem že jsme někde za jižním polárním kruhem? Během méně než 12 h zde v případě potřeby můžou např. rozmístit Pershingy. Důvodů je TOLIK… :(

orestez

Nevím, proč by zem Česko potřebovali Američani. No nic.
@Kepler, co Slovensko, to by rusáci přeskočili?
Mě to z hlediska zabudované dočasné hmoty v těle může být jedno. Stejně všichni budeme pryč. Ale jen tak; neměly – měly by takové otázky vrtat do emočního rozhodování v prezidentských volbách?

Kšefty s rusama fungovat mohou. Z naší strany. Ale oni nemusejí platit. To by byla jejich 1. vizitka, jak to myslí. Ale dál, kdyby oni využili nějaké momentální vojenské krizi, útok KLDR na Japonsko nebo USA, nikdo na světě by si nevšiml posunu jejich vlivu, jejich zabrání územích blíž k západu a to jsme my. No. Tak dost legrace a mám dnes taky to svoje pivo.