johana 56

Vyúčtování vodného a stočného?

Zálohy na vodné a stočné platíme měsíčně.Prona­jímatel provádí vyúčtování 1× ročně.Poslední stavy vodoměrů požadoval k 5.1.2011,všichni nájemníci termín odeslání dodrželi.Do dnešního dne však vyúčtování provedeno nebylo a pronajímatel se nevjádřil ani k písemným dotazům.Příslušná vodárna,která zálohy přijímá,již fakturaci provedla.Co s tím?

Nejlepší odpověď
beliner

Zdravím,

tohle je docela oříšek. Nejprve bych se chtěl zeptat, máte v nájemní smlouvě uvedenou nějakou domluvu o srážkách záloh popř. vyúčtování a vrácení přeplatku? Běžně se do nájemní smlouvy uvádí tohle:
okud pronajímatel nevrátí přeplatek nebo nájemce nezaplatí nedoplatek do pěti dnů po jejich splatnosti, vzniká povinnost zaplatit poplatek z prodlení ve stejné výši jaká je stanovena v případě nedodržení termínu splatnosti.
Jestliže máte vše řádně zaplaceno, máte i z vodárny fakturu, tak Vám doporučuji podat tresní oznámení na pana pronajímatele anebo zkusit nejprve dát platební rozkaz.

S pozdravem
Lukáš Vojtek