Avatar uživatele
hapiky

Vytvořila příroda někdy nějakému živočichu naz zemi ozubené soukolí?

Myslím fungující použitelné soukolí na končetinách.
Doplněk: http://vtm.e15­.cz/svitilka-ma-v-noze-ozubene-soukoli

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No, to je ten kardinální problém, že ne. Nedávno jsem na to téma tady psal. Stvořitel netušil, že může existovat kolo, natož ozubené. A možná, že je to tak dobře, takové michelinky nebo barumky by nás vyšly dráž a ještě bychom kvůli tomu museli pravidelně jezdit do pneuservisu, místo k ťamanům pro zaručeně pravé adidasky za 300,–.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Asi ne čoveče. Ale je to zvláštní, protože třeba přehazovačku už má spousta lidí. Asi nějakej skok v evoluci..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Příroda je produkt. Producent (Stvořitel) promyslel vše do takových detailů, že můžeme jen žasnout a učit se z toho, co bylo vytvořeno. A že toho není zrovna málo. Například navigační schopnosti Monarchů stěhovavých, aerodynamický tvar ryb (například Havýš, Plejtvák obrovský (jeho ploutve – výrůstky)), studené chemické světlo světlušek a mohl bych pokračovat.. To rozhodně nebyla náhoda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Podle teorie, že existovat může vše, na co jsme schopni pomyslet, asi existovat může. Kdo by nám ten nápad jinak strčil do mozku?

Keplere, netvrď mně, že od přírody neexistuje kolo. Nevěřim, okamžitě jdu do netu pátrat! Jo, co třeba takovej výr? Anebo ten prstenec vod Saturna? To jako podle tvýho není kolo? Jako výr je kruh? Prosím o rozbor ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

zjentek: řeč byla o živé přírodě. Jasně, v kosmu je mnoho útvarů kruhovitých. Tomu výru nějak nerozumím, je to noční dravec (Bubo bubo), ale kolový podvozek nemá.

před 2355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No tak vír, nóóó… spokojenej? Vír = kolo = živá příroda ;)

před 2354 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Kepler: http://vtm.e15­.cz/svitilka-ma-v-noze-ozubene-soukoli

před 2355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já tam tedy i při nejlepší vůli žádné kolo nevidím, natož soukolí. Jen ozubení na nekruhovém omezeně pohyblivém kousku něčeho. Kolo se vyznačuje tím, že se otáčí kolem své osy, nic takového tam není. To nic, novináři se odjakživa snažili být zajímaví.

před 2355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jenom poznámečka- na to, abych vymyslel kolo, by mně pohled do výru stačil. Stejně tak plátek citronu, nebo ananasu, kterej by mi spadnul na podlahu a kutálel se pryč, by mě přiměl vymyslet kolo, takže je to nápad přírody! ;)

před 2355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Výr (vzor pán) → 2. pád: výra.
Míníte-li vodní vír (vzor hrad) → 2. pád: víru,
pak s „í“, prosím.

před 2354 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To ale nevysvětluje výír jako kolo!

před 2354 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek