zjentek

Vytvářejí hrdličky v přírodě i větší společné skupinky nežli pár?

Už zase sem lítaj tři, jako loni a předloni… nějak drží basu…
Určitě jsou to ty samý, co si o tom myslíte? ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Ne trvale. Při hledání potravy jich bývá dost často i několik

Další odpovědi
Kepler

Mimo zimu je jich u nás v okolí tolik, že mi až jdou na nervy. To jejich nepřetržité houkání od vidím do nevidím, připadá mi jako bych bydlel na seřazovacím nádraží s parními mašinkami. Jinak tetka Wiki praví: Mimo hnízdní období, kdy vykazuje teritoriální chování, se často sdružuje do hejn. Zvláště početná hejna lze zaznamenat na společných nocovištích a během zimního období na místech s dostatkem potravy. Ačkoli obvykle čítají 10–50 jedinců, jsou známá i hejna čítající jedinců až 10 000.