asistentka11

Vytopí olejový radiátor SOH 3011BE prostor cca 96 metrů krychlových a dá se k němu připojit časovač?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ani náhodou. Pro běžně izolovaný objekt při uvažované venkovní teplotě –10°C a požadované vnitřní teplotě 20°C budeš potřebovat topení o výkonu cca 5kW (což je víc jak dvojnásobek toho radiátoru)!

Další odpovědi
Kepler

To sotva. Neuvádíte výkon, ale našel jsem si ho. Potřebovala byste tak 2 – 3, podle toho jak velké tepelné ztráty ten byt má. Časovač by se jistě zapojit dal, ale pokládám to za zbytečné, protože ten radiátor má termostat. Jinak otázka končí vždy otazníkem.

Dochy

Záleží jakých 96m3 a kdy. Jestli jde o jedinou místnost, nebo je součástí většího vytápěného domu, v jakých klimatických podmínkách to bude,…
Časovač: podle mně by neměl být problém, ale bacha na zatižitelnost… 2,3kW znamená 10A přes kontakty.

Edison

Děkuji za informaci. Je mi ale naprosto k ničemu.