Co bude vše potřeba udělat na Pionýru Jawa 50, který byl vytopen povodní?

Zdravím, mám dotaz, co bude vše potřeba udělat na pionýru, který byl vytopen povodní. Od té doby s ním nikdo nic nedělal. Edit: Motorka je kvůli tomuto odstavena několik let.

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuji rozebrat, vše vyčistit. Záleží zda se voda dostala i do motoru. Pokud ano, tak bude nutno rozebrat i motor. Vysušit a udělat zkoušku. Těžko říct, co vše se mohlo přihodit. Pokud nebude někde něco zničeno korozí, tak by mohl po seřízení fungovat.

Další odpovědi
gecco

Několik let po zaplaveni odstavený fichtl??
To už bych dal do sběru…
Škoda práce, s takovým šrotem…

Kepler

Kromě vyčištění a vysušení všeho bude pravděpodobně nutné kompletně vyměnit elektrickou výstroj (kabeláž, zapalovací cívka, spínače atd.). Možná ale bude stačit omytí v destilované vodě, pak v lihu a důkladně vysušit.

Doplněno: nějak mi uniklo těch několik let. To už je opravdu zralé do šrotu. Všechny ocelové části, rám i zevnitř, ložiska, budou zkorodované. Repase zatopených vozidel se musí udělat co nejdřív a je to značně nákladná záležitost.

Jiří Bohumil

Škoda práce, pokud nebylo provedeno okamžitě, po několika letech koroze udělala své. Ale auto po povodni (Š 100) v roce 1997 jsme vystříkali, dobře vysušili, vyměnili olej v motoru a ještě pár let jezdila.