zjentek

Vytlačí internet televizor postupně z domácností?

Mám dojem, že televizor už pomalu začíná být zbytečný, podobně jako papírový knihy, noviny anebo rozhlas. Pomalu rychle..

Nejlepší odpověď
Kepler

Tvůj dojem je správný a doufám, že ještě za mého života bude tento dinosaurus pohřben, alepoň co se pozemního vysílání týká.. Stejně tak jako je už pohřbíván rozhlas. Místní vysílání se nedá poslouchat a mám k dispozici tisíce internetových rádií z celého světa. Tak proč? Všechno je jen otázka rychlosti a objemu dat na netu.

Další odpovědi
jáára

Před 9ti lety jsem daroval televizi +stbx. Já chci projektor.

aliendrone

Tak já osobně mám TV ve sklepě. TV vysílání (programy) je k ničemu, zpravodajství ti akorát zatemní mozek (díky své tendečnosti a účelovosti), pořady (filmy), které stojí za shlédnutí domrví nekonečným tokem reklamy a na prudce inteligentní díla jako „Ulice“ nebo „Superstar má talent“ aj. hovadiny nestojí plýtvat časem.

Navíc – pokud by někdo chtěl/musel ty bejkárny skutečně mít, je tu spousta služeb jako „Kuki“, které ti to dostanou snadno do počítače a s takovým komfortem, které poskytují u TV PVRka nebo přístroje za několik desítek tisíc. (timeshifting, nahrávání atd.)

Malá TV (úhlopříčka) nemůže konkurovat monitoru, velkou zase hladce trumfne projektor. Takže i jako zobrazovač jak píše Edison je to podle mne v posledním tažení.

Edison

Nemyslím. Ber to tak, že televizor je zobrazovač. Jaké médium si na tom pustíš je jiná věc. Internet tedy možná vytlačí radiové šíření signálu, ale televizor, jako takový, spíše ne. A nakonec… televizor a displej počítače jsou různé věci a hoděj se na různé věci. Včetně dynamického rozsahu, rozlišení, obnovovacích frekvencí… A že by byly papírové noviny, knihy, rozhlas zbytečný? To si nemuyslím… Dám příklad: Všimni si, že DAB rádio do auta nikdo moc nechce. Dokonce se vrací trend KV a SV AM vysílačů.