novakmartin

Vytížení CPU 100% u kubunty.

Po chvíli používání kubunty(nejnovější) se mě sekne a nejde. Cpu hlásí 100 % vytížení. Mám notebook emachines e510. Nevíte někdo prosim co s tím prosim?

Nejlepší odpověď
Bedy

Je možné, že Vám tam běž nějaká nestabilní aplikace, zejména je-li stažena mimo oficiální centrum softwaru: Toto není u Linuxu a zvlášť Ubuntu a jeho derivátů nic neobvyklého.
Další možností je, pokud jste aktualizoval ze starší verze Kubuntu, že se stala nějaká chyba – Kubuntu je vyvíjeno komunitně, je to tak trochu takový balast splácaný na koleni, tak nefunguje na řadě sestavách korektně.

Pokud nejste zkušený uživatel Linuxu, doporučuju Vám – odložte si nějaké 2 tisíce a raději si kupte Windows 8 (nebo starší Windows 7 Home Premium), bude to pro Vás jistě lepší volba. Windows 8 mají navíc integrovaný kvalitní antivirový nástroj, který není vůbec poznat, že běží, je to již velice vyladěný a povedený systém.

Další odpovědi
arygnoc

nepoužívate nejaké beta verzie programov? nevýhodou je občasná nižšia stabilita a občasné problémy s funkčnosťou, čo je však spôsobené používaním najnovšieho softvéru, prípadne aj beta verziami programových balíkov. Všeobecne platí, že základ systému Kubuntu funguje spoľahlivo – problémy môžu vzniknúť hlavne pri používaní neoficiálneho softvéru, ktorý nie je vývojári priamo podporovaný.

13.04 by malo byť stabilné.

grahg

Napiš do terminálu příkaz top a podívej se, který proces nejvíce vytěžuje CPU