CTTON

Vysvětlíte význam tohoto citátu?

Jediný nepřítel, kterého nemůžeme porazit, je ten, o kterém nevíme, co a proč to dělá.

Neuvedl jste zdroj citátu.

Např.
https://celym­svymsrdcem.es­tranky.cz/clan­ky/clanky/stra­seni--zjeveni--podivne-ukazy-po-spiritizmu--clovek--ktery-otevrel-duchovni-okno.html

http://odkryte­pravdy.cz/rese­ni-problemu-s-demony-vysvobozeni-bozi-pomoc/

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení některých citátů záleží na autorovi, nebo se odvíjí od kontextu.

Vysvětlení jste mohl najít v odkazu., který jsem doplnila k vaší otázce.

Tato slova se ve zdroji týkají pochopení toho, kdo je démonem a zda existuje. Takže když nevěřte v démony, nejsou už vaším nepřítelem.

Dá se brát jako nadsázka.

Věřím,. proto jsem, tak se kdysi vyjadřoval vztah k bohu – např. sv. Augustin .
Myslím, tedy jsem, jsou Descartova slova – přemýšlej, nevěř všemu, co vidííš – hůl do vody vložená, vypadá jak zlomená…

Víra nesouvisí jen s bohem, ale je to něco,, čemu člověk věří,, i když neví, jak to dopadne.

Přesahuje víra rozum, nebo je to naopak?

Vaším nepřítelem nemusí být jen lidé, ale i problémy, které je třeba řešit a nevíte si s nmi rady.

Zde rada A. Einsteina

"Problémy nemůžeme nikdy vyřešit, dokud budeme uvažovat stejně, jako když jsme je vytvářeli.“

https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/albert-einstein-8278

Další odpovědi
Zvidatel

Abys porazil svého nepřítele, musíš ho nejdřív poznat. Když nevíš co a proč dělá, tak ho dostatečně neznáš a nemůžeš ho porazit.
Nepřítele, kterého nemůžeš porazit je ten, o kterém ani nevíš, že existuje a že je tvým nepřítelem. Ale je to v souladu s tím pravidlem o poznání nepřítele.
V šachu taky neporazíš nepřítele díky dobré taktice, když by ses nepokusil poznat jeho záměr a o co se snaží. Musíš jednat podle něj a ne podle sebe.
Ale největším nepřítelem jsme sami sobě.

Edison

Je to tam přece dost jasně napsáno. Bez jediné metafory, jinotaje nebo čehokoli jiného.

aliendrone

Nijak, nedává smysl. Kdyby skončil tím „nevíme“, tak bych s tím neměl problém. Vykostit nepřítele o kterém VÍM, i když nevím co a proč dělá není nic světoborného, je to spíš otázka jak moc a jak daleko chceš zajít. ;) :)