autacek

Vysvětlíte prosím jednoduchou matematiku, kterou mi hlava nebere, a to je výroba respirátorů?

Kapacita největšího našeho výrobce jednorázových respirátorů by mohla po navýšení výroby dosáhnout 100tis kusů měsíčně. Uvážíme-li, že jednorázový respirátor (jak zde někdo vtipně poznamenal, nepoužijeme vícekrát, stejně jako kondom), kde se kdy vezme tato ochranná pomůcka pro cca 10mil obyvatel ČR? Vychází mi, že to tak nebude nikdy a tyto budou vždy jen pro úzkou skupinu, nyní navíc pod kontrolou vlády (občan si respirátor již sám nesmí zakoupit, bez ohledu na cenu).

Kde mám ve svých výpočtech chybu? Chápu, že by mohla mít respirátory třeba jen třetina populace, ale ani tak to v řádech nevychází.

Nejlepší odpověď
Edison

Chybu máš ve špatné základní úvaze: 1. nikdo nepočítá s rouškama pro všechny obyvatele. To je bohapustý nesmysl, který nemá opodstatnění. 2. pořád jsi nepochopil tu jednorázovost. 3. základem je ochrana těch, co se mohou nakazit nejpravděpodobněji. To tobě opravdu nehrozí.

Další odpovědi
Drap

Nepotřebuješ nic počítat. Pokud nestačí výrobní kapacity, je celkem logické že jich je málo a pro všechny vyjít nemohou.

Mc Merkurion

… chybí ti tam započítat zásoby mezi lidma, když je vykoupili při davové panice, takže lid už je nepotřebuje, a ti ostatní, na který se nedostane budou asi jediní, kteří uposlechnou doporučení bejt doma a zbytečně nelízt ven …