manon

Vysvětlíte –1%? Vypůjčím si na to cizí anketu: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyuzivate-zdejsi-vnitrni-pocztu#discussion

Přísahala bych, že možnost :„Nejsem zde vůbec zaregistrován“ vykazovala při nulovém obsazení původně –1% (teď tam visí 0%). Osvětlí mi to někdo? Nevidím (neviděla jsem :) ) to tady poprvé. Měla jsem vlčí mlhu?

Nejlepší odpověď
bolak

Můžu citovat jednoho velikána odzde?

"Web špatně dopočítává po zaorkouhlení.

Máš třeba anketu, kde jsou tři možnosti a každá má mít 33,333%, ale protože se u anket zezobrazujou desetinný místa, tak se to zaokrouhlí na 33%, ale 3*33=99, tudíž jedno procento bude v součtu scházet, ale protože je potřeba aby tu všechno štimovalo, web ho přidá k poslední možnosti, tudíž to bude vypadat následovně:

  1. 33% B) 33% C) 34% (i když všechny možnosti dostaly stejně hlasů)

To co uvádíš ty je ta druhá varianta. Máš v anketě třeba 4 možnosti a hlasovalo 7 lidí:

  1. 3 lidi – 42,85% B) 2 lidi – 28,57% C) 2 lidi – 28,57% D) 0 lidí – 0%

web to ale zaokrouhlí na A) 43% B) 29% C) 29% F) 0% , tudíž v součtu pak bude vycházet 101% a aby to štimovalo, sebere se přebývající procento opět z poslední možnosti. Proto tam bude ta volovina –1% :)"

Napsal jsem v podstatě to samý co Dr.Axl, akorát sem vynechal vymyšlená slova jako je algoritmus&odik a podal sem to tak takže se to dá i pochopit. Všimni si že nemám potřebu psát všechno složitějc a krkolomějc, jen abych vypadal chytřejší než ostatní. A to úlisný vlichocování se je den ode dne srandovnější :) Vložit to někdo jinej, tak by byl označen za plagiátora, nařknut z pokusu o podvádění v bodování a následně vyzván ke znovupřečtení kodexu. Ale manon, ty seš holt klikař :) u tebe je to dotaz sofistikovaný a ty sama jsi proto nad míru zvídavá a hloubavá uživatelka a od zdejšího tupého stáda se odlišuješ snad stejně výrazně jako sám Dr. :))

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-v-anketach-obcas-zobrazuje-1-minus-1

Další odpovědi
anonym

  1. Při takto sofistikovaném dotazu je záhodno, alespoň vložit odkaz tak, aby šel rozkliknout – viz příklad:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyuzivate-zdejsi-vnitrni-pocztu

  1. Erudovanou odpověď by ti dokázal vysvětlit zdejší vývojář těchto stránek, jehož to je dílem a jenž je zakuklen pod nickem „odik“, (registrován 7/2009, poř. č. 65) viz jeho profil:

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/65

  1. Obvyklou příčinou podobných nepřesností je nedokonalost algoritmu průběžně vyhodnocujícího jednotlivá skóre vzájemných poměrů v souběhu s pomalým načítáním a deformujícím systémem zaokrouhlování, kdy jednotlivé výsledky nekončí celým číslem vyhazují podobné hodnoty. To přechodně zamotá šišku tupému programu a on to vyhodnocuje výstupy, které mohou mást některé hloubavé a zvídavé uživatelky tohoto serveru, jichž je tu sice pomálu, ale vydají za zbytek zdejšího stádního myšlení.

Doplňuji:
ad bolak, dík za upřesnění. Po pravdě jsem čekal, že se toho ujmeš dřív, kór když se to týkalo tvé otázky. Ale po 5 hodinách a nic.

  • Otázka se mi jevila jako příliš specifická až exotická, tak jsem se ji pokusil odlehčit vypůjčením slovníku Murphyho zákonů.
  • ve skrytu jsem spoléhal, že ti mocný pud houževnatého pěstovaní zdejšího kultu vytrvalého kverulanta nedovolí nereagovat. Což se potvrdilo, i když až v 5 hod. ráno (to obvykle reaguje jen ranní ptáče led).
  • chybně si vykládáš klientelismus, jen reflektuji úroveň a zaměření příspěvků (stejně jako u barnajky, berušinky, terryle, iv, pusinky, Deli, Bohemicy, ocka, Damiany, terry, kapky, aramah, iceT a pár dalších mezi následovníky, coby reciprocitu. U chlapů zase vítězí věcnost a erudice v odpovědích, ale o nich jsi se nezmiňoval).
  • opačné postoje lze indikovat u led (viz diskuze, či palec „natruc“ od vagry, jenž jinak palcuje důsledně všech 7 942 odpovědí u annas, což je docela výkon, při průměru 8 odpovědí/den. Možná se jen potřeboval upíchnout k náhradní ikoně, když se jeho modla dočasně vytratila.)

bolak

Dr.Axl: v tom doplnění sem se ztratil, můžeš mi to vysvětlit ještě jednou, ale bez těch divnejch slov jako klientelismus, reflektují, reciprocitu, erudice a indikovat?

já vím že už to pak nebude vono, že se toho v překladu spousta ztratí, ale přesto…chápeš mě ne? listovat pořád ve slovníku pokaždý když něco napíšeš, je to prostě náročný…

anonym

jeee ! ja bych taky poprosila o preklad .. me ale staci jedne vety :
..chybně si vykládáš klientelismus, jen reflektuji úroveň a zaměření příspěvků (stejně jako u barnajky, berušinky, terryle, iv, …
ja to se svym iq –36 pochopila tak, ze jsem vas nasledovnik …
coz neni pravda. Tak bych chtela vedet : bud mate v hlave mysky vy , nebo ja …
za hezkou a pravdivou odpoved slibuji palecek. -iv-

bolak

to všechno je jedna věta? nopanejo, já nepoznal ani tohle..

manon

:) Já to doplnění pořádně čtu až teď s odstupem času :D Ještě jsem se nerozhodla, zda se mám cítit polichocena nebo urazit :D Nejspíš od obojího trochu, žejo? :)

annas

Ad manon. Výjimečný by měl opravit své formulace:-)

Ptám se. Od které doby jsou v minulosti nebodované anekty pvažované za odborné dotazy?

led

Dr.Axl,
čo to znamená „palec "natruc“ od vagry". To akože vagra nemá právo na vlastný názor, musí u niekoho žiadať súhlas na svoje vyjadrenie,
Máš snáď pocit že moje odpovede sú zbytočné?
Ja by som ľudí a ich rozum nepodceňovala.
Nechaj ľuďom právo na vlastný názor!
Veď ak by sme sa vyjadrovali takto hanlivo o druhých užívateľoch zhadzujeme vlastne predsa aj seba. Len sa pozrime do histórie, ako to s takýmito velikánmi dopadlo.

vagra

Led, souhlasím s Vámi.
Podle něj, má právo na vlastní názor pouze a jedině on a jeho satelity.
Mohl bych se ho zeptat, co je mu do toho koho,jak často a proč boduji, ale jak vidíte,neudělám to.
Že jiným upírá právo na vlastní názor, to tady bezostyšně demonstruje už delší dobu.

Mohl bych ho upozornit na to, že má ve svých statistikách zásadní chybu v počtu mnou udělených palců Annas.
Uvedl menší počet, než jaká je skutečnost.
Protože ale má, jak je zřejmé, dostatek času šmírovat v mých bodech, dám mu ještě jednu šanci, aby si to znovu přepočítal, opravil se, a neuváděl zdejší komunitu v omyl. A to, „při jeho vzdělání," smyslu pro spravedlnost a dodržování kodexu,pro něj nebude jistě problém.:)

Uvedení nesprávného počtu bodů, bude jistě zásadní pro další vývoj těchto stránek.:)
Protože se říká, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, jsem nucen dodat, že k poslední větě,( podle mne zcela jasném výpotku chorobnou nenávistí zaslepeného mozku) se snad ani nebudu vyjadřovat.:)

Byl jsem tady před tebou a neboj se, budu tady i dál!

manon

:)

manon

Dr.Axl: Máš pravdu, ten odkaz se mi moc nepovedl – ale už jsem to tady jednou psala – jak musím přepínat mezi okny a kopírovat a dávat dohromady a dát si pozor, abych o krok necouvla, protože vše ztratím – to už pak i má snaha o precizní napsání dostává vážné trhliny a já to odfláknu, ani si neuvědomím. Jsou věci, ve kterých už nejsem perfekcionista. Protože mi nepřijdou až tak důležité. Ale jak se znám, tak kvůli Tobě si na to dám příště bacha :)

baghira

Jenom doplním perfektní odpověď bolak, že u systémů, kde na tom opravdu záleží (třeba účetnických) se zaokrouhlovací rozdíly přičítají k té položce, které má největší hodnotu (v jím uvedeném případě by to byla první), protože pak je jednak nejmenší relativní chyba, a jednak nevznikají „voloviny“.

led

Niekedy je naozaj lepšie vysvetliť kuchynkou rečou aj zložitosť výpočtovej techniky.
Bolak, konečne som niečo pochopila
Dr.Axl, „Obvyklou příčinou podobných nepřesností je nedokonalost algoritmu průběžně vyhodnocujícího jednotlivá skóre vzájemných poměrů v souběhu s pomalým načítáním a deformujícím systémem zaokrouhlování, kdy jednotlivé výsledky nekončí celým číslem vyhazují podobné hodnoty.“
abstraktné i keď pravdivé vysvetlenie mi strašne pripomína niektoré poučky z mladých čias. Nie každý (nielen blondýny), si dokáže za slovami poučky predstaviť niečo konkrétne viditeľné. Dobré je k vzorcu použiť aj príklad. Pre nás, prosím, tých chudobnejších duchom.