Válek Petr

Vysvětlil někdy Václav Klaus, proč odcizil pero?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Myslím, že Petr Hájek nebo kdo pak tvrdil, že nechat si nebo vzájemně si vyměnit pero na památku po podpisu významných dohod je běžná diplomatická praxe. Jako že ho teda neodcizil, jen dodržoval zvyklosti, aby hostitele neurazil.

Další odpovědi
dubraro

Václav Klaus sám se vyjádřil v tom smyslu, že se jednalo o běžné pero, jaké mohou účastníci takových akcí použít a nechat si na památku. Obsáhle to vysvětloval Ladislav Špaček, odborník na etiketu a poradce Václava Havla. Záznam byl sestříhán a upraven v ČT tak, aby to vzbuzovalo dojem, že prezident pero krade.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chilsk%C3%BD_in­cident_V%C3%A1cla­va_Klause

led

To, že Václav Klaus si nechal pero, ktorým podpisoval dohodu, ako suvenýr, je aj zo spoločenského aj z diplomatického hľadiska v poriadku. s tým protokol počíta. Pero je priložené k dokumentom, aby podpisujúci pero nemusel trapne zhľadávať vo vreckách. Je bežné, že po podpise zmluvy si diplomat uloží pero do vrecka. Je to dar. Iné je kamuflážny spôsob, akým Václav Klaus pero zobral.

fcoop

Straka také,když vidí něco,co ji zaujme,tak to lízne.
Ta práce rukou p. Klause,to,jak spolupracovaly…to se nezapomene.
A výraz obličeje ve stylu – já nic,já muzikant – mistrovský kousek.
Jen nějak zapomněl,že je v přímém přenosu.
I mistr tesař se někdy co?..........­....utne…
Málem jsem zapomněl – ne,nevysvětlil.
Když někoho čapnou v samoobsluze,jak krade rum – ono není CO vysvětlovat.

Arne1

Byl to prezident a ten se nemusí nikomu zodpovídat. Leda, že by stál před soudem například za vlastizradu.

Kryšpín

To udělat nynější nájemce Hradu, tak je v Praze povstání.

zjentek

Jednoduše má pro péra slabost, na tom není JAK a co vysvětlit. A určitě se nechce přiznat. Proč taky? Přece na určité úrovni společenské vrstvy ani přímá videonahrávka důkazu nic neznamená.

Působit ve veřejným životě a bejt třeba synem táty, kterej se takto geneticky nepovedl, určitě bych zvážil změnu příjmení, protože primitivní národ nejenže takovéto vlastnosti (krádeže, aroganci…) rád kopíruje po vůdcích, ale tyto také členům celé dinastie nejčastěji přisuzuje, zvláště pak potomkům. Rozumný následovník rodu by pak tedy ve veřejné sféře mohl pokračovat v kariéře zcela jiným směrem, nejlépe inkognito, opomenout následnictví, spálit mosty, vyčistit štít od plivanců a zvratků nepřátel a ne se naopak „statečně honosit“ přístavkem ml., kupř. Klaus ml. apod. a útoky rozčileného národa statečně odrážet domnělou presumpcí neviny předka a tímto jednáním jej prakticky i obhajovat… vždyť je to ostuda pro rod i národ! ;)

anonym

Pero si měl dát do kapsy a nedělat kolem toho žádnou akrobaci, přesouvat ho z ruky do ruky za zády a podobně 🙂.

On se neprovinil tím, že si to pero ponechal (to je skutečně běžná praxe), spíš tím že před kamerami s tím perem sehrál takovou kamuflážní šarádu, která opravdu byla nechtěně úsměvná a posléze bavila škodolibý svět 🙂 Klausův daleko větší malér byla jeho slavná amnestie a možná ještě větší průšvih jeho amatérské fušování do oboru klimatologie.