Gami.Pet

Vysvětlil by mi někdo princip DPH ? :)

Princip daně z přidané hodnoty spočívá v odvedení daně pouze z rozdílu ceny mezi vstupy a výstupy, tedy z toho, o kolik se cena zboží u něho zvýší (kolik k hodnotě přidá). Subjekt platí dodavatelům cenu včetně této daně a sám dostává zaplaceno za zboží včetně této daně. Do státního rozpočtu pak odvede rozdíl mezi obdrženou a zaplacenou daní, případně mu může daň být vrácena.

Pokud možno nějak jednodušeji. Děkuji.

Odpovědi
mosoj

No a co chceš ještě vysvětlit.
Jenom dodám, že se daň počítá z rozdílu daně ! na vstupu a výstupu. Takto je DPH definována. I když samozřejmě ta daň kopíruje cenu.
Takže nakonec to hlavně zaplatí obyčejní zákazníci .-