zjentek

Vysvětlí mně někdo níže popsanou „podivnost s teplotou“?

Jde o teplotu v lednici. Teploměr byl leta nalepený v předním pravém horním rohu lednice a stabilně ukazoval 8°C. Což mně poslední dobou začalo být podezřelý ze dvou důvodů:

  1. Venku je touto dobou příliš hic na to, aby se taplota v lednici neměnila, když ji otvírám.
  2. Nápoj vytažený ze dveří lednice je při požití TAK LEDOVÝ, že mně tam 8C prostě nesedí.

A tak jsem začal cestovat teploměrem po lednici.

K věci: Pokud dám teploměr do středu lednice (není rozdíl, jestli nahoru, dolů, dopředu dozadu), pak bude ukazovat 3 až 10C, podle toho jak lednici otevírám. Ale pokud jej přisunu od středu ke stěně lednice (opět je jedno, jestli nalevo, napravo, dopředu, dozadu), pak bude ukazovat teplotu v rozmezí 8–15C, zase podle toho, jak lednici otevírám.

No a já bych ze všeho nejraději věděl, kolik °C mám v lednici. °;)

Nesetkal se někdo, nebo nezkoušel někdo něco pobobného?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, to je fakt divné. Já mám teploměr (lépe řečeno display) vně lednice a uvnitř je jenom drátová sonda. I když s ní hýbu, teplota se mi moc nemění. Jenom samozřejmě po odebrání piva to letí nahoru. Vyměň teploměr, doporučuju ten se sondou.

Další odpovědi
mosoj

A cirkulace vzduchu, tu jsi nezmínil !! Jinak nepopisuješ kde máš výparník nebo výparníky a na tom hlavně záleží. Hledáš zákonitosti nedostatečně.