Avatar uživatele
zjentek

Vysvětlí mně někdo níže popsanou „podivnost s teplotou“?

Jde o teplotu v lednici. Teploměr byl leta nalepený v předním pravém horním rohu lednice a stabilně ukazoval 8°C. Což mně poslední dobou začalo být podezřelý ze dvou důvodů:

  1. Venku je touto dobou příliš hic na to, aby se taplota v lednici neměnila, když ji otvírám.
  2. Nápoj vytažený ze dveří lednice je při požití TAK LEDOVÝ, že mně tam 8C prostě nesedí.

A tak jsem začal cestovat teploměrem po lednici.

K věci: Pokud dám teploměr do středu lednice (není rozdíl, jestli nahoru, dolů, dopředu dozadu), pak bude ukazovat 3 až 10C, podle toho jak lednici otevírám. Ale pokud jej přisunu od středu ke stěně lednice (opět je jedno, jestli nalevo, napravo, dopředu, dozadu), pak bude ukazovat teplotu v rozmezí 8–15C, zase podle toho, jak lednici otevírám.

No a já bych ze všeho nejraději věděl, kolik °C mám v lednici. °;)

Nesetkal se někdo, nebo nezkoušel někdo něco pobobného?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, orestez, nyjono před 2066 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No, to je fakt divné. Já mám teploměr (lépe řečeno display) vně lednice a uvnitř je jenom drátová sonda. I když s ní hýbu, teplota se mi moc nemění. Jenom samozřejmě po odebrání piva to letí nahoru. Vyměň teploměr, doporučuju ten se sondou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A cirkulace vzduchu, tu jsi nezmínil !! Jinak nepopisuješ kde máš výparník nebo výparníky a na tom hlavně záleží. Hledáš zákonitosti nedostatečně.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek