zjentek

Vysvětlí mně někdo konečně, jak je to s tou životností a deaktivací koronaviru?

Takže mám možnost mít ZDARMA česnek, který se nacházel v SILNĚ KONTAMINOVANÉM prostředí „kovídkem“. Jde o pár palic bez natě a taky mnoho jen tak pohozených stroužků v jednom plecháčku, celkem cca čtrvt kila. To ZDARMA. Takže co mě napadlo jeko to nejjednodušší, jako laika: Na česnek v plecháčku dám kus hadru, uchopím plecháček opatrně v rukavici a velmi koncentrovanou, vyváženou chůzí (aby se mně netřepala ruka) ho přenesu k sobě pod šopu. Tam je chlívek a ani v mrazu tam není mráz (který dnes v noci přijde a později s námi zůstane i přes den, nebojte), takže tam plecháček položím tak jak je, i s tou hadrou a nechám ho tam ležet, bo tam nikomu nehrozí nákaza. Ale JAK DLOUHO by tam česnek měl zůstat, aby byla jistota, že na něm už „VYHYNUL“ veškerý koronavirus? A tady jsem v pasti. Kolik hodin, dnů, týdnů? Fakt jsem to dodnes nepochopil… kdy/kde je ta JISTOTA, že kovídek je už deaktivovaný a že se mně zase někde doma při manipulaci NEAKTIVUJE!? Mně je to jedno, tomu česneku se tam nic nestane a o něj nepřijdu, udělám, co JE TŘEBA. Jen chci mít JISTOTU, že si ho vezmu domů a začnu s ním manipulovat, až nebude kontaminovaný!

Nevím, PROČ v té celkové změti na internetu NEEXISTUJE stránka, kde by to někdo JASNĚ A STRUČNĚ uměl vysvětlit. Ne, že bych to neuměl pochopit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

To, jak dlouho vydrží na různých površích, se řešilo před rokem. Vznikla z toho jen přiblblá, všude omílaná zpráva o mědi, nerezu a plastu. Dneska se tím už nikdo nezabývá. Jak se ukazuje, přes povrchy se významně nešíří. Ve smyslu prezervativu na svíčce by bylo možné dát česnek na tri dny do karantény. Já osobně se téhle virózy nijak nebojím, jedl bych ho hned bez obav.

Další odpovědi
Ametyst

Ty s tím naděláš. Radši si umyj ruce, obličej a propláchni nos častěji, než je běžné, a neboj se ničeho. Už vůbec ne covidu, který slábne. Covid má rád plastové povrchy a neumyté ruce, ale rozhodně ne kovové nebo skleněné povrchy , natož česnek. Víš, co má covid nejradši? Když se o něm mluví, píše a když se ho lidi bojí.

da ny

Já bych to nehrotila, česnek nemají rádi ani upíři.
Pokud na něj čerstvě nenaprskala viry infekční osoba, nebezpečí nehrozí.
Pro Váš klídek nechte česnek pár dní odpočívat. Nebo nechte česnek ležet tam, kde je.
On každý řekne/napííše něco jiného, některými věcmi se nikdo nezabývá/nezkoumá.
Názory se různí (na vše kolem kovídka) a všichni dohromady se „prdlačky“ dozvíme…
https://www.vim­cojim.cz/maga­zin/specialy/pre­vence-v-dobe-covid-19/Potraviny-a-covid-19:-Co-je-dobre-vedet__s20128x­19817.html
http://www.fa­o.org/2019-ncov/q-and-a/en/

led

Babská rada: joj, keď to budú čítať covidovi odborníci a hlavne politici, to bude tóčo…

Najprv v gumových rukaviciach cesnak umyte, potom ho položte pred „horské slnko“ a to Modré UV-C slniečko zapnite (pozor, chráňte si oči, nezabudnite na okuliare s čo najsilnejšim UV filtrom a v týchto lúčoch sa zdržujte len nevyhnutný čas.) Cesnak ovievajte ventilátorom smerom ku zdroju UV -C svetla, nech sa covid pekne sterilizuje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.