zjentek

Vysvětlí mně někdo, jak je to ve skutečnosti s aktualizacemi přes internet?

Jde o případ, kdy máte v mobilu nastaveno neaktualizovat stažené aplikace automaticky. pak vám například Google Play nabízí aktualizace a je na vás, co stáhnete a co ne. Co nestáhnete, zůstane v aplikaci GP v nabídce ke stažení. Ovšem často se děje následující – uvedu jeden příklad za všechny:

Člověk není připojen k síti, čili je na mobilu offline. Večer se připojí k síti a bude mu z éteru nabídnuto několik aktualizací a mezi nimi také aktual. appky internetového bankovnictví, čili aktualizace chytré banky v mobilu. Velikost aktualizace 80MB. Člověk neaktualizuje hned, chce aktualizovat zítra. Od sítě se odpojí a opět se připojí následujícího dne večer. Zase z éteru dostane několik aktualizací, mezi nimiž čeká i aktualizace zmiňované appky chytré banky, ovšem nyní má aktualizace velikost 20MB. Také si troufám tvrdit, že některé z ostatních aktualizací, čekajících v pořadí na stažení, také mění svou velikost.

O co jde? takže když si člověk stáhne aktuální banku ve čtvrtek, zabordelí mu mobil více, ale když ji stáhne v pátek, stejná služby bude mít jen čtvrtinovou velikost? Nebo jak to chápu? Nebo: Google Pay 12 MB, druhý den dup a je z nich 6 MB… A tak všelijak, některé zmizí zcela, vrátí se za čas, jiné čekají v poředí, mění velikosti… tak si člověk stáhne banku 20MB a bůh ví, co tam stáhl, ale hlavně, co by do mobilu stáhl den předtím, když bylo k dispozici 80MB… něco teď chybí? Nebo nadbývá? Děkuji (;

Neví po čase někdo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nevím. problém je totiž v tom, že Google (ostatně v současnosti po jeho vzoru i Mrkvosoft) dnes již NEUMOŽŇUJÍ plnou kontrolu nad aktualizacemi, to je představa poplatná minulosti.

Ať chceš nebo ne, k nějakým aktualizacím za tvými zády dojde, s tím nic nenaděláš. Což by mnohé vysvětlovalo. A vůbec, máš podle papíru svobodu a jsem si jistý, že jsi svobodně souhlasil se 250tistránkovými podmínkami použití, tak se NEDIV! ;) :D

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by mohlo jít o navazované stahování.
Část aktualizace se stáhla ve čtvrtek, zbytek v pátek.

elkon

Člověk může aktualizovat jen to, co potřebuje. Pokud potřebuje. Stará pravda říká, co funguje, neaktualizovat.

zjentek

Elkone, alespoň si otázku přečti, než cokoli napíšeš. Odpovídat tě nikdo nenutí, ale prosím, předně čti… );

elkon

Ale to co jsem napsal, není z mé hlavy, to probíhá napříč různými diskusemi. Něco jiného je třeba Win10. Tam se člověk aktualizacím neubrání. Myslím tím aktualizace systému, nikoli aplikací.