Avatar uživatele
zjentek

Vysvětlí mně někdo, jak je to ve skutečnosti s aktualizacemi přes internet?

Jde o případ, kdy máte v mobilu nastaveno neaktualizovat stažené aplikace automaticky. pak vám například Google Play nabízí aktualizace a je na vás, co stáhnete a co ne. Co nestáhnete, zůstane v aplikaci GP v nabídce ke stažení. Ovšem často se děje následující – uvedu jeden příklad za všechny:

Člověk není připojen k síti, čili je na mobilu offline. Večer se připojí k síti a bude mu z éteru nabídnuto několik aktualizací a mezi nimi také aktual. appky internetového bankovnictví, čili aktualizace chytré banky v mobilu. Velikost aktualizace 80MB. Člověk neaktualizuje hned, chce aktualizovat zítra. Od sítě se odpojí a opět se připojí následujícího dne večer. Zase z éteru dostane několik aktualizací, mezi nimiž čeká i aktualizace zmiňované appky chytré banky, ovšem nyní má aktualizace velikost 20MB. Také si troufám tvrdit, že některé z ostatních aktualizací, čekajících v pořadí na stažení, také mění svou velikost.

O co jde? takže když si člověk stáhne aktuální banku ve čtvrtek, zabordelí mu mobil více, ale když ji stáhne v pátek, stejná služby bude mít jen čtvrtinovou velikost? Nebo jak to chápu? Nebo: Google Pay 12 MB, druhý den dup a je z nich 6 MB… A tak všelijak, některé zmizí zcela, vrátí se za čas, jiné čekají v poředí, mění velikosti… tak si člověk stáhne banku 20MB a bůh ví, co tam stáhl, ale hlavně, co by do mobilu stáhl den předtím, když bylo k dispozici 80MB… něco teď chybí? Nebo nadbývá? Děkuji (;


Neví po čase někdo?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Nevím. problém je totiž v tom, že Google (ostatně v současnosti po jeho vzoru i Mrkvosoft) dnes již NEUMOŽŇUJÍ plnou kontrolu nad aktualizacemi, to je představa poplatná minulosti.

Ať chceš nebo ne, k nějakým aktualizacím za tvými zády dojde, s tím nic nenaděláš. Což by mnohé vysvětlovalo. A vůbec, máš podle papíru svobodu a jsem si jistý, že jsi svobodně souhlasil se 250tistránkovými podmínkami použití, tak se NEDIV! ;) :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne by mohlo jít o navazované stahování.
Část aktualizace se stáhla ve čtvrtek, zbytek v pátek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Člověk může aktualizovat jen to, co potřebuje. Pokud potřebuje. Stará pravda říká, co funguje, neaktualizovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Elkone, alespoň si otázku přečti, než cokoli napíšeš. Odpovídat tě nikdo nenutí, ale prosím, předně čti… );

před 1360 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Ale to co jsem napsal, není z mé hlavy, to probíhá napříč různými diskusemi. Něco jiného je třeba Win10. Tam se člověk aktualizacím neubrání. Myslím tím aktualizace systému, nikoli aplikací.

před 1353 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek