Kelt

Vysvětlí mi někdo, o co vlastně jde?

Nevím, zda jsou Češi korouhvičky, ale chvíli se řídíme podle toho, kdo je u moci a má rozhodující slovo. A podle toho se také učí cizí jazyk ve škole. V USA policajt přidržel trochu více jednoho zloděje a ten na následky toho zemřel. Byl tmavší pleti a mnoho lidí zase začíná protestovat proti diskriminaci. Další událost je ta, že při hymně nepoklekla brankářka týmu Samantha Murphyova hned ji všichni obviňují, že nepodpořila hnutí Black Lives Matter. Proč nemůže každý vyjádřit svůj názor. Měla by být svoboda projevu. Aspoň v USA a i jinde, kde se mluví o demokracii. Nezvednu ruku v Německu v letech 1933 – 1945 a jsem trestán. Zvednu tu ruku u nás v této době, tak jsem taky trestán. Jaké hodnoty vlastně platí? Co je správné říkat, neříkat. To se zase budeme venku chovat jako stádo ovcí? Vyzná se v tom někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Svoboda slova je.

Pokud chcete při hymně pokleknout, poklekněte. Pokud ne, tak to nedělejte. Je to vaše svobodná volba. Stejně tak je moje svobodná volba o tom napsat zprávu.
Vy vyjádříte váš názor a já zase ten svůj, všechno v pořádku.

To, že se z toho někdo bude snažit udělat senzaci nebo skandál, a že se toho budou bandy blbců chytat, je věc další. Ale opět, kdo chce, ať se toho chytí, kdo nechce, nemusí.

Další odpovědi
Kryšpín

Můj strýcu pamětník předchozích ismů má názor, kdo nejde s námi jde proti nám.

Drap

Vyjádřit svůj názor můžeš i u nás stejně jako na západ od nás. Pokud však máš jiný názor, než se od tebe očekává, tak musíš počítat s tím že přijde nějaká restrikce.