bolak

Vysvětlí mi někdo následující větu?

„Nějakým způsobem by se nakonec tato osoba nebo osoby do mého pokoje dostaly. Jsem si tím na sto procent jistá.“

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2969­78-britka-popsala-obtezovani-v-indickem-hotelu-kvuli-nemuz-vyskocila-z-okna.html

Nějak tomu nerozumím, takže hodinu a 1/4 se jí chlap dobýval do pokoje, a po hodině ona otevřela okno a vyskočila?

Odpovědi
cochee

V tom článku je taky link na původní zprávu a tam jsou zase úplně opačné informace. Takové bulvární články pouštím jedním okem dovnitř a druhým ven. Co se týká té věty, takhle ji samozřejmě nikdo neřekl a autor článku by potřeboval zpátky na ZŠ zopakovat si stavbu věty.

led

Veta je pravdivá. „Nějakým způsobem“ určite ano, otázka je kedy a akým spôsobom. Veď mohli použiť dvere i okno (balkon), dvere vylomiť, odomknúť kľúčom a podobne
Tá druhá veta v odkaze, vzhľadom k prvej, je nešťastne zle formulovaná: „Byla tu jen jediná cesta ven, skok z druhého patra.“ ak by bolo: "Byla tu jediná volná cesta…“, potom by druhá veta jasne ukazovala na jej jedinú možnosť úniku.

Ako správne hovorí kolega „cochee“ pisateľ správy by si mal zopakovať základné učivo o skladbe logiky vo vete. Ukazuje to slabú kvalitu novinového pisálka.

led

Gramaticky vysvetliť vetu by mohla naša odborníčka na češtinu.

bolak

Mě šlo spíš o to, z jakýho důvodu ta holka vyskočila? Dyť se nikdo do jejího pokoje nedostal, čili situace byla stejná jako před hodinou a čtvrt, tak proč skákala? Proč nepočkala u okna až do chvíle kdy by se někdo zkutečně proboural dovnitř a pak eventelně mohla vyskočit, až by věděla že není úniku… nějak tomu nerozumím..

led

Viete, čo je to strach?
Už som tu spomínala, nejestvuje človek, ktorý nepozná strach. Každý človek ho ináč prežíva, záleží aj od jeho sebaovládania sa, odolnosti proti stresom.
Vtedy človek nerozmýšľa, ale reaguje jediným spôsobom, ktorý vtedy vidí.