Tanja

Vysvětlete, prosím, význam: chovat jako oko v hlavě. děkuji

Nejlepší odpověď
1popelka1

pečovat o někoho/něco, střežit něco/někoho

Další odpovědi
vagra

Řekl bych,že zrak,je našim nejcennějším smyslem a jako takovému,bychom jeho ochraně, měli věnovat taky největší pozornost.
Znamená to-střez mě nejvíc,jak můžeš,jako svůj zrak.

ten který je

Znamená to že si někdo něco chrání.To něco má pro dotyčného velký a nenahraditelný význam.

panenka

Znamená to hlídat si svou věc pořádně abych jí neztratila.

Michal

Oko patří mezi vzácné orgány těla .Umožňuje nám vidět věci kolem sebe,proto je třeba oči chránit! Anlogicky „Chránit jako oko v hlavě“