Avatar uživatele
Dmitrij

Vysvětlete,pro­sím,význam :

1.vzít na dlani chlup
2.hrabat (komentář ke článku Šestiletou dívku nechtěli pustit do letadla, byla na seznamu teroristů:“ Už jim trochu hrabe? Jak se mohla 6 let stará holčička dostat na seznam???”)
3.co není psáno, to není dáno
4.vyšmelit (věci jako mikrokamera v tužce či v brýlích)
5.ciknout (Rusové jsou už dávno na jiné frekvenci, mají další nové buňky a jen cikli FBI, aby v tom domku pouklízeli a vynesli odpadky)
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas před 5020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mohlo by to být toto:

  1. Na dlani chlup neroste, takže nemohu vzít nic.
  2. Hrabat – přeskočit něco hlavě, harašit, přestřelit-
  3. Co si někdo nepřečte, tomu neuvěří. To platí.
  4. Vyšmelit – šmelina je nekalý obchod s nedostatkovým zbožím, takže získat nekalým způsobem
  5. cinknout – zavolat, zazvonit zatelefonovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Trošku doplním:
1 – něco, co je nemožné.
2 – bláznit – expresivní připodobnění přehrabování se v něčím mozku, čehož důsledkem je jeho blbost, až idiocie.
3 – opak fatální české fráze „co je psáno, je dáno“ napovídá, že bez písemné smlouvy, neočekávej plnění smlouvy.
4 – vyobchodovat (prodat/koupit) nečistým způsobem např. pod cenou, na černém trhu, pod pultem, u šmelináře – podloudného (nelegálního) obchodníka jakékoliv zboží, i legální.
5 – viz. annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

  1. slovo mělo být ciknout nebo cinknout?

Ciknout totiž slyším poprvé, ale třeba to opravdu něco znamená a to by mě pak zajímalo, co:-)

před 5020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Popelko, máte pravdu, že v textu je ciknout. Toho jsem si nevšimla. Ale do kontextu se hodí význam, který jsem uvedla. Dívala jsem se znova na internet.

Jinak cíkat, ciknout je dětské slovo ve slovenštině – čurat, čurnout si. Používá se i v češtině, spíš ale hanlivě.

před 5020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek