bolak

Vysvětlete mi něco, ten řidič jako věděl, že pojede nákladní vlak, a proto tam vjel?

http://www.no­vinky.cz/krimi/380674-za-prorazenou-zavoru-a-vykolejeny-vlak-padne-pokuta-maximalne-pet-tisic.html

Jinak si ten rozsudek neumím moc vysvětlit/přeložit.

Odpovědi
ivzez

Docela by mne zajímalo, jak svou otázku míníte,
zdá se Vám pokuta moc nízká (jako mně) nebo vysoká (proč)?

Podle mne řidič neměl co prorážet závoru a vjíždět na přejezd.
Trest je podle mne směšně nízký.

bolak

ivzez: spíš to odůvodnění: <..Podle ní nešlo o trestný čin. „O obecné ohrožení se nejedná, neboť v nákladním vlaku jely pouze dvě osoby. U obecného ohrožení musí být osob zpravidla sedm a více. Rovněž nebyla způsobena škoda velkého rozsahu, což je pět miliónů korun a více,“ vysvětlila Millerová>

jako kdyby jel osobák, tak by tam nenajel? on prorazil závory a vykolejil vlak, a dostane pokutu 5.000 jen proto, že to byl čirou náhodou nákladní vlak? a kdyby spáchal stejný čin a vykolejil jinej typ vlaku, tak by šel do basy? to jsou mi divný zákony, za stejnej přečin se mu určí trest podle toho, jakej zrovna pojede vlak?