Vysvětlení definice v zákoně

40/2009
§ 364 Podněcování k trestnému činu
„Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“

Co když se dva baví v hospodě nebo na chatu, kde to je horší, protože nejsou vidět emoce

A: „Já nemám prachy, poraď mi kde je sehnat“ (myslí tím, jestli pan B neví o nějaké fušce)
B: „Jdi vykrást banku“

Slyší to třetí nebo přijde do chatu třetí navštěvník do VEŘEJNÉ místnosti vytiskne obrazovku, koukne do profilu, kdo to je, shodou okolností tam má jméno, adresu. Tak to vytiskne taky a jde na policii. Jak se ten dotyčný pak může bránit, když má policie takový „důkaz“, že to nemyslel vážně, jen chtěl říct něco vtipného a nebo to VŮBEC nemyslel vážně.

§ 365

Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje
pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Jak je myšleno tohle, že třeba na FCB nemůžu napsat do statusu, to je dobře že ho …, alespoň bude o jednoho lumpa míň ?

Proč ta definice není přesnější, aby se nemohli stávat takové excesy a nedorozumění?

Odpovědi
KdoSiOdJinud

přesně to nevysvětlím, nejsem z tohoto oboru. Ale je všeobecně známé, že náš právní systém je děravý a šikovný právník dokáže tzv. vysekat platícího z čehokoliv.