zjentek

Vystřelí airbagy i po nárazu zezadu?

Mám na mysli silnější čutanec, přinejmenším něco takovýho>>>https:/­/d46-a.sdn.cz/d46/c_im­g_H_h/SoTI4b.jpeg?fl=ex­f|res,1024,768,1|wrm,/wa­termark/sbazar­.png,10,10|jpg,80,,1

Nejlepší odpověď
Alesh

Ne, pokud to bude takto čistě náraz zezadu, tak ne. Aktivaci airbagů se řídí daty z různých senzorů ve vozu, které poskytnou data o aktuálním nárazu a podle toho se aktivují jen ty airbagy, které je smysluplné aktivovat.

Další odpovědi
elkon

Při nárazu zezadu, by tě měly ochránit opěrky hlavy a také záleží na konstrukci sedadel, zda se jen prohnou, nebo povolí při určité síle nárazu.

zjentek

Elkon, ok. Ale vystřelí kurec ty airbagy??? Cos zase na otázce nepochopil? Píši snad slovensky?

zjentek

…Elkon už mě netoč!