Vystaví mi ŽL ?

Dobrý den, chci se zeptat. Před 5 měsíci jsem měla vážnou autonehodu a utrpěla zranění, díky kterým nemohu už naplno vykonávat profesi tiskaře. Mám Polygrafickou školu a vlastně od školy jsem v polygrafickém průmyslu nepřetržitě.Jaké podmínky bych musela splňovat pro vystavení živnostenského listu, kdybych chtěla podnikat třeba dejme tomu v aranžérství nebo floristickém směru? Vystaví mi ho nebo musím mít nějakou rekvalifikaci či další školu?
Doplňuji:
moooc děkuji :o)

Nejlepší odpověď
mj81

Obecně – jsou živnosti volné a vázané. Volné jsou ty, které může vykonávat kdokoliv, vázané ty, na které je třeba mít nějaké odborné vzdělání. Takže když jsem si zažádal o ŽL na pořádání kurzů a školení, dali mi ho jen tak, protože koho a co budu školit, je moje věc. Když budu chtít ŽL na autodopravu, dají mi ho jen proto, že mám vystudovanou vysokou školu dopravního směru, ale kdyby ten ŽL chtěl někdo řekněme s učnňákem, musí složit zkoušky, kterými prokáže odborné znalosti. Doporučuju tedy zaměřit své pátrání tímhle směrem.

zarizeno

Pokud jste byla zraněna při nehodě a nebyla jste viníkem nehody, můžeme Vám pomoci získat nejvyšší možné odškodnění.Bližší informace se dozvíte na webu: www.zarizeno.eu
A nebo kontaktujte infolinku 774 55 11 79.
Zdarma můžete prokonzultovat svůj případ.
Stojíme na straně našich klientů a bojujeme za jejich práva.