Aesy-

Jak je to v obchodech s prodejem vystavené elektroniky??

Ahoj, zajímalo by mě, jest-li můžou prodejny elektro prodávat zboží, které bylo vystavené a každý na něj mohl šahat a vyzkoušet si ho (notebooky, mobily, pračky, ledničky), bez toho aniž by na to upozornily zákazníka. Díky za opovědi.
Doplňuji:
Jo, je pravda, že většinou zboží slevní a napíšou „výstavní“. Mě by ale zajímalo, jestli je na to nějaký zákon nebo vyhláška. Je totiž docela nespravedlivé, když si třeba koupíte notebook, který tam byl puštěn 10 hodin denně a třískalo tam do něj káždé děcko :)

Odpovědi
anonym

Proč ne? – pokud stav toho zboží odpovídá stavu nového…
😉
Obvykle ale takové zboží prodávají právě jako ´předváděcí vzorky´ se slevou.
Doplňuji:
Netuším, proč něco takového považuješ za „nespravedivé“ – vždyť přece ten „výstavní“ kousek kupovat se slevou nemusíš – můžeš si za plnou cenu cenu koupit nový, ne?
😉

McArthur

Zákon na to neexistuje a je jen na Vás, zda-li takové zboží koupíte. Obvykle je ve slevě s označením jako „předváděcí kus“ nebo „výstavní“. Záruku na takové zboží ale musíte dostat plnou, tj. 24 měsíců.

Aesy-

mowla: Netuším, proč něco takového považuješ za „nespravedivé“ – vždyť přece ten „výstavní“ kousek kupovat se slevou nemusíš – můžeš si za plnou cenu cenu koupit nový, ne?

Re: V mé otázce se ptám na to, jestli mohou prodejny prodávat výstavní zboží, bez toho aniž by na to UPOZORNILY kupjícího.