Pombo

Vyšší škola

Co je to vyšší škola a jaký je rozdíl mazi ní a škoulou vysokou nebo střední

Nejlepší odpověď
annas

Vyšší odborná škola x vysoká škola – rozdíl – délka studia – způsob zakončení – rozdílné tituly. Předpoklad pro přijetí – maturita na střední škole, případně přijímací zkoušky.

Střední školy:

  1. gymnázium – 3leté nebo 4leté po ukončení ZŠ, případně 8leté – nástup z nižšího stupně ZŠ
  2. střední odborná škola – získání maturitního vysvědčení – nástup po ukončení ZŠ
  3. střední odborné učiliště – po ukončení ZŠ – získání výučního listu

Zpravidla je nutné pro přijetí úspěšné složení přijímacích zkoušek.

Zadejte si požadavek do Google a získáte vyčerpávající informace.

Jinak také:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-titul-dis-k-necemu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/stale-mi-nejde-na-mysl-smysl-vos-ky-objasni-mi-to-prosim-nekdo

Další odpovědi
Drap

Vyší škola je jakousi nástavbou v daném oboru na školu střední. Neni však školou vysokou.

Michal Kole

Hlavně je placená a VŠ je (zatím) zdarma. Titul Ing je pro zaměstnavatele cennější než Dis (diplomovaný specialista)

Ivetka303

Vyšší odborná škola – 3 roky studia – po ukončení titul za jménem DiS. – kromě teorie probíhá i praxe během studia -což je mnohem výhodnější. Ročně se platí cca 3000,– Kč

Vysoká škola – 3 roky studia (Bc.) poté možnost magisterského studia 2 roky (Ing. nebo Mgr. – bez praxe. Ale významově vyšší vzdělání