koník.

Vyšší odborné vzdělání ve 26. letech?

Je mi 26 let, mám střední odborné vzdělání a rád bych dosáhl vyššího vzdělání, tak se ptám, jak je to s placením školného (jestli si vůbec mohu zvolit ještě státní školu nebo jen soukromou) a zda-li je v mém případě ještě vůbec možné studovat? Měl bych zájem o stojní a elektro obor, ale asi to není podstatné info.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vyšší odborné školy jsou placené. Vysoké zatím ne.

Musíte si sám platit zdravotní a sociální pojištění.

Zákon vznikl za socialismu, kdy nebylo zvykem studovat a poslanci jej za 20 let nenovelizovali.

Další odpovědi
Pájo

Neotálejte a studujte VŠ.. čím dříve začnete, tím to také rychleji budete mít za sebou.
Taky jsem to tak měl. Našel jsem si zaměstnavatele, který mi byl ochoten upravovat pracovní dobu a platil za mne sociální i zdravotní pojištění. Když nebyla práce, platil jsem si z vlastniho alespoň to zdravotní. Přeji dobrou volbu VŠ, pevnou vůli a úspěch.

Ing.internet

vyšší odborná škola je k ničemu. Lepší je se naučit znalosti v praxi nebo přímo na vysoké škole!