run2

Vyspí se nějak netopýr, pokud přitom není vzhůru nohama?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Může

Křídlo je důvodem, proč netopýr často odpočívá hlavou dolů zavěšen na zadních končetinách, jež jsou v kotníku otočeny o 180°, tedy chodidlem dopředu.

Ale není nic neobvyklého, když narazíme na jedince, zejména na zimovištích, spát v leže na břichu, především takové, kteří si pro zimní spánek vybrali hluboké skalní spáry."

více v odkazu
http://ekolis­t.cz/cz/publi­cistika/priro­da/netopyri-tajemni-tvorove-noci

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že ne. V téhle jiné pozici se neumí zabalit do křídel a v jeskyni bývá šílená kosa.