Avatar uživatele
mrblackwell

Vysokozdvyžný vozík.

Jak moc je těžké se naučit s VZV.Konečně mě doufám výjde zaměstnání kde se jezdí z VZV.ŘP B mám už 20 let a bez nehod a jezí se mě dobře:o) Tak doufám,že se to dá naučit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4322 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

nie je to ťažké.
Chce to dobrý odhad, priestorovú predstavivosť a videnie.
A myslieť pri tom.
Nebojte, po prvých pár spadnutých paletách (len aby to nebola drahá skúsenosť) sa do toho dostanete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

mrblackwell, mám taky papíry na vysokozdvih a mě osobně to nepřipadá nikterak těžké se s tím naučit. Je to ,ale stejné jako se naučit s autem, někdo to má prostě v sobě a naučí se to rychle a druhý může jezdit dnes a denně, najezdit tisíce kilometrů a přesto z něj nikdy řidič nebude. Věřím, že jestli jsi i dobrý řidič tak „destu“ zvládneš levou zadní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vysokozdvižných vozíků je více typů. Zaměstnavatel Vás nechá proškolit na typ, který se u něj užívá. Pokud jste řidič, tak prostorovou orientaci určitě máte. Navíc určitě dostanete řádný zácvik ještě od někoho z kolegů. Normálně to tak v praxi chodí.
Dá se to, navíc se provádí periodicky přeškolování, takže i po této stránce se ničeho nemusíte obávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Těžké to není, akorát si člověk musí zvyknout, že když zatočí volantem, tak nezatáčí předek (jako u auta), ale zadek vozíku.Takže je tam potřeba zatáčet trochu jinak než s autem.Mě to trvalo celý den než jsem si zvykl.A to jsem měl za komunistů čas si postavit (teda instruktor postavil) slalomovou dráhu a ježdění s paletama a skládání palet na sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zmimi

podle manžela to těžké není,ale měl den blbec a vyklopil několik palet z materiálem a taky projel vratama, když se začaly sami zavírat .To je pak na mašli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnr54

Neni to těžké a docela mne to bavilo. Jezdila jsem asi 15let a v pohodě.Hlavně až budete jezdit,tak musíte být opatrný,protože ve větším provozu vám budou neustále před ještěrkou přebíhat pracovníci.Jste mladý,tak by ste to měl zvládnout. Hlavně si nesmíte plíct pracoviště se závodní dráhou.Viděla jsem hlavně u mladých lidí dost hnusný nehody.Je to dost náročný a někdy se ani nezastavíte.Hlavně se nenechte vytočit.Držím vám palce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

je to jako s ježděním s autem, šikovný se to naučí, nešika do konce života neumí. Mám kolegu v práci, který se bál projít kolem VZV. Teď jezdí OK. Za kvalitním řidičem VZV je mnoho převrácených palet rozbitého zboží…páč ten nejlepší musí často riskovat, aby byl nejlepší..
.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
brazdarom19

Nějaké zkušenosti s tím mám a musím říct, že ovládat vysokozdvižný vozík opravdu není tak složité jak se může zdát. Samozřejmě na to ale mám zkoušky. Nedávno jsem si dokonce jeden půjčoval na stavbu. Sehnat ho teda ale nebylo vůbec jednoduché. Půjčoven tady v okolí bohužel moc není. Nakonec mi ho ale půjčila tato půjčovna vysokozdvižných vozíků Praha

Nový příspěvek