Zvědavý

Vysokohorská přiráška

Prosim vás co to je ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vyšší cena zbytečně zdůvodňovaná horským prostředím. Dnes si cenu určuje pouze prodejce a cena je pro spotřebitele jenom jedna.

Další odpovědi
marci1

Vysokohorská přirážka jsou zvýšené náklady na dopravu a prodej zboží na horách, promítnuté do ceny zboží.

dnb

Normálně je totiž v horách všechno dražší, než třeba ve městě. Když je pak něco najednou drahého i ve městě, říká se, že použily vysokohorskou přirážku (Je to lidový výraz ze starší generace)

Emefej

Mosoj – nejde o zbytečné zvýšení ceny. Za studií jsem si přivydělával jako nosič v Tatrách. Někdo to zaplatit musí, tak proč ne konečný spotřebitel.