Altair-AC

Vyslovují se tato slova v angličtině stejně?

Mám na mysli : thought x fought

A : dad x that x dead

Price x prize

Atd.

Děkuji moc quentos

Nejlepší odpověď
quentos

Ne.
Zvuk TH není totéž co F ani totéž co D. TH se dělá tak, že dám jazyk mezi zuby a teprve s jazykem v této poloze řeknu „f“ (v neznělé podobě, jako třeba u thought) nebo opět s jazykem mezi zuby „z“ (ve znělé podobě, jako např. u that).
A zatímco „dead“ se vyslovuje s „normálním“ E tak, jak ho známe, dad se čte s tzv. širokým E, což je něco mezi A a E.

V angličtině nefunguje tzv. neutralizace, tj. změna koncové znělé souhlásky v neznělou. To v praxi znamená, že když slovo končí ve výslovnosti na Z, tak ho tam taky řeknou (např. u „prize“ – na rozdíl od price, která ve výslovnosti končí na „s“).
Tolik teorie, v praxi doporučuji stránku www.forvo.com, kde najdete prakticky všechna slova namluvená rodilými mluvčími (uvádějí i svou národnost, takže si můžete např. vybrat mezi britskou a americkou výslovností). Najděte si tam slova, která uvádíte, a rozdíl uslyšíte na vlastní uši.

Další odpovědi
autacek

Ne, ale pro našince může být těžké rozdíly ve výslovnosti podchytit.

quentos

Není zač, rád jsem posloužil…