Vyslovují se slova „hotel“ a „Taxi“ ve všech jazycích stejně ?!

Nejlepší odpověď
Emefej

Jasně že ne, Francouz jistě nebude říkat hotel s „h“ na začátku, v některých jazycích slovo hotel vůbec nepoužívají (ruština). Řekové říkají taxíku tachi oto.

Další odpovědi
quentos

ještě poopravím tu anglickou výslovnost, nikoli [houtl], nýbrž [hou'tel] s přízvukem na druhé slabice.
Výslovnost se tudíž přizpůsobila pravidlům daných jazyků (viz zmínka o francouzštině, kde např. ve spojení s určitým členem / l'hôtel/ bude výslovnost [lotel]).

anonym

Ne.
Stačí si porovnat (třeba) anglické [houtl] s francouzským [´otel] a německým[hotel].
A ruským гости́ница…
😉
Doplňuji:
Jo – taxi, jeho výslovnost je u různých jazyků vzájemně bližší – to slovo je ´mladší´.
A – [taeksi], F – [taksí], N – [taksi].

arygnoc

za velikou mlákou je taxi cab.
inak v anglofónnych krajinách taxi cab, hackney carriage a samozrejme taxi.

Lamalam

Nevyslovují, protože řada jazyků hlásku „h“ vůbec nepoužívá, Řekové vyslovují „x“ jako „ch“. Když si např. chceš v Řecku koupit jejich známý alkoholický nápoj Metaxa, musíš říkat metacha.