Kiti

Vyslovujete celer nebi cerel?

Vím, jak je to správně, ale většina lidí u nás to vyslovuje špatně, tak mě zajímá, jestli je to lokální problém, nebo celorepublikový :D
Doplňuji:
*nebo, můj problém zřejmě bude, že neumím psát :)

Nejlepší odpověď
anonym

Takto ´obtížně´ vyslovitelných slov je více – a pokud vím, jde spíše o krajové záležitosti, nikoli „celorepublikový“ problém.
Např. vím o komunitě, kde se namísto velryba říká verlyba. S „cerelem“ jsem se ještě nepotkal…
😉

Další odpovědi
Rocker

Jak se mi to povede:-)Navíc ho nejím,takže o něm moc často nemluvím.

jmhad

celer-viz pravidla českého pravopisu 1998 str 109.Jinak zbožňuji některé odpovědi místních odborníků.

anonym

To je problém, jako slovo revolver. Plno lidí vysloví levorver, přitom stačí mnemotechnická pomůcka, revoluce – revolver.

petra15

mowla
a co verliba ?