Damiana

Výslovnost slova „sorbet“ – šerbet?

Slyšela jsem používat šerbet. Je to správně? Nebo máme používat normálně – sorbet?
Nemám na mysli výslovnosti cizojazyčné – sóbit – z ang. nebo zorbé z franc. – ale u nás.
Díky.
Doplňuji:
Já právě před chvílí slyšela v televizi od staršího kuchaře z Moravy výslovnost šerbet – a nebylo to porvé. Setkala jsem se s tím hlavně u starší generace, ale nevím, jestli je to jen jejich zkomolenina nebo správná gastronomická výslovnost.
Že by přišel Tatanka?

Nejlepší odpověď
quentos

výslovnost, kterou uvádíte, je turecko-perská. U nás by jí pravděpodobně nerozuměli. A jinak v angličtině to čtou s -j na konci [so: bei]…

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sor­bet

Další odpovědi
www

Osobně jsem doposud slyšel jen sorbet, stejně tak používám.
Správnost rád přenechám jiným, nebudu vyhledávat. Sorry 😉.