Vyšlo by draze vyvolat umělý déšť?

Ty vedra a sucha jsou už neúnosné,za dva dny už u nás nebude čím zalévat záhonky.
Vyšlo by tak draze vyvolat umělý déšť?
Letadlo nemám.
Snad by to šlo s tou bakterií.Co myslíte?
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/135493-v-americe-objevili-bakterie-prinasejici-dest.html
http://www.sto­plusjednicka.cz/muz-ktery-porucil-desti-prvni-umely-dest-v-praze

Nejlepší odpověď
mosoj

Koukám, že již začíná lidem docházet o jak závažný problém se jedná !
Vyvolání umělého deště nic nespasí. Každý mrak se k tomu nehodí.
Nicméně máte představu kolik užitkové vody se spotřebuje v průmyslu ???
V řekách ještě něco teče, ale v Labi v Ústí nad Labem již téměř nic není.
Cestou se to odpařilo a spotřeboval průmysl a zemědělství.

Zdražení bude velmi citelné.

http://meteoin­fo.sk/clanok/51530-caka-nas-najhorsia-vlna-horucav-v-historii-od-zaciatku-meteorologickych-pozorovani-r.-1871

Další odpovědi
setapouch

Kdo rozhodne kdy, kde a jak dlouho bude pršet? Poručíme větru,dešti… ne, neporučíme. A nezkoušejme to, příroda si poradí sama. I s námi.

ratava

Jediná neúnosnost je neustálá lidská snaha měnit přírodní přirozenost…

Ono je vedro, ale to k létu prostě patří. Možná, kdyby nebyl lidský zásah do okolí tak znatelný, byly by dnešní dny snesitelnější, ale co jsme si zaseli, to si sklidíme… Není potřeba vymýšlet nové, stačí se vrátit k původnímu…

Jinak- co by dělaly ony bakterie v zimě? Sněžily by na nás ledové kvádry? Nebo je kdosi odchytí a uschová? Do jaké výšky se taková konkrétní bakterie dostane? Jaký je další „účinek“ bakterií na okolí? A jejich případné přemnožení? Nebude pak potřeba objevit bakterie, které by uměly vyvolat vlnu slunečních dnů?

Jen si zahrávejme, když jsme nepoučitelní…

(„Žije na povrchu rostlin a může příležitostně způsobovat choroby rostlin…“- jen si nechejte napršet na záhonek, to nevadí, hlavně když budete mít zalito… )

Löwe

Já myslím, že tvoje záhonky nejsou až tak důležité.

http://plzen.id­nes.cz/pozar-rokycany-dobriv-vrtulnik-les-d6y-/plzen-zpravy.aspx?c=A150807­_133357_plzen-zpravy_pp

bolak

To ti nepovim, ale mohlo by se to vyrovnat v zimě, ty sucha a deště, a mohlo by zase jednou pořádně zasněžit..