Avatar uživatele
anonym

výsledky z genetiky

Dobrý den, dostala jsem od svého gynekologa výsledky krve kde bylo že hodnota PAPP-A je 0,27 – je prý velmi nízky, přitom jsme byla na genetickém vyšetření a tam mi řekli že screening byl negativní. Docela mě můj doktor rozhodil tak nevím co si mám myslet. Každopádně mě čekají ještě jedny testy za tři tydny. Chtěla jsem se zeptat zda někdo víte jaké hodnoty má mít PAPP-A a co to vůbec je a jaké riziko tímto vzniká??? děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5047 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Pokud byl screening negativní,tak neznamená že nízká hodnota PAPP-A znamená nějakou pohromu. Samozřejmě u nízkých hodnot je jisté riziko. Zase jsem opět překvapená z toho,jak naši lékaři ordinují,že nic nevysvětlují… Vydržte do dalších testů…držím palce

A hlavně se lékaře příště na vše,čemu nebudete rozumět pořádně ptejte,nenechte se odbít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Hodnoty nevím,ale v případě,že genetické testy z krve mají nějakou nepříznivou hodnotu,tak se přistupuje k amniocentéze=od­běru plodové vody.Zeptejte se na vše u gynekologa,musí vám to polopatě vysvětlit.Mě poprvé zaskočilo,že jsem měla ve výsledku napsáno,že vzhledem k vyššímu věku matky nelze vyloučit genetickou vadu.Byla jsem úplně mimo v té době mi bylo 26let.Doktorka mě ujistila,že to píšou všem nad 25 let,protože z lékařského hlediska je žena nad 25let považována za starou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy