venkovan

„… Vyšla na břeh Kaťuša…“ – víte, že kdysi tato povinná píseň v ZŠ má svoji konkrétní osobu?

Teď totiž valím očka, na Viasat history je dokument o dívce Kátě, která je s touto písní přímo osobně spojena.
A chlapi – na svůj věk – stále krásná ženská, za války to byla kočka jako hrom, a vnučka to samé.
Doplňuji:
Tak já bych to nedal. Tak jednu nejznámější sloku.
No je vidět, jak marné byly snahy mne něco naučit co jsem nechtěl.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ještě bych ji zazpívala .....:D:D

Další odpovědi
VampGirl

hanulka11: Já taky. Zpívala jsem ji s učitelkou na ZŠ, když mě (na moje přání) začala učit rusky. :D

Bičiště

Kaťuša

Расцветали яблони и груши,
Rascvetali jabloni i gruši,

Поплыли туманы над рекой.
Poplyli tumany nad rekoj;

Выходила на берег Катюша,
Vychodila na bereg Katjuša,

На высокий берег на крутой.
Na vysokij bereg, na krutoj.

Выходила, песню заводила
Vychodila, pesnju zavodila

Про степного, сизого орла,
Pro stepnogo sizogo orla,

Про того, которого любила,
Pro togo, kotorogo ljubila,

Про того, <чьи письма берегла.
Pro togo, č'i pis'ma beregla.

Ой ты, песня, песенка девичья,
Oj, ty pesnja, pesenka devič'ja,

Ты лети за ясным солнцем вслед.
Ty leti za jasnym solncem vsled,

И бойцу на дальнем пограничье
I bojcu na dal'nem pogranič'e

От Катюши передай привет.
Ot Katjuši peredaj privet.

Пусть он вспомнит девушку простую,
Pust' on vspomnit devušku prostuju,

Пусть услышит, как она поет,
Pust' uslyšit, kak ona poët,

Пусть он землю бережет родную,
Pust' on zemlju berežët rodnuju,

А любовь Катюша сбережет.
A ljubov' Katjuša sberežët.

Расцветали яблони и груши,
Rascvetali jabloni i gruši,

Поплыли туманы над рекой.
Poplyli tumany nad rekoj;

Выходила на берег Катюша,
Vychodila na bereg Katjuša,

На высокий берег на крутой.
Na vysokij bereg, na krutoj.

Damiana

Dám ji bez problémů celou i o půlnoci. Má dobrou rytmiku a ruština je krásně zvukomalebná…

briketka10

http://www.bom­ba.cz/video/sis­ters-tolmachevy-katusa/

taky jsem to mohla opsat..

pamatuji si jen – česky: výchadíla ná běreg Kaťúša, výchadíla ná běreg krutój, výchadíla pěsňu zavadíla a jak to bylo dál ??

fcoop

Jóó Kaťuša…
Tohle taky není marný
http://www.you­tube.com/watch?v=ZRAL­L0H_Hl8
Kaťuša,Čuk a Gek,Timur a jeho parta,Pavka Korčagin a celá ta ruská,tedy sovětská banda – čím to tak asi může být,že se mi ježej chlupy?
Běžte se projít po Václaváku,tam se vyskytují všichni.

jendahun

Venkovane,ty jsi měl teď úspěch…ale přiznám,dojalo mne to.Velice pěkná a melodická.

venkovan

No pozoruji, že mnoho má dobré mozkové závity.
A na okraj – když jsem poslouchal její životní příběh, zejména z války (něco jako zdravotnice u říčního loďstva – poslouchal, díval, ale taky psal na PC), tak ty lidi co válku prožili bychom si měli zachovat v úctě. Bez ohledu na politiky, kteří ty normální lidi zneužili pro své mociplány.

kapka

Ano, nezapomínejme na válku a lidi v ní.

Připojuji se k těm, co Kaťušu celou zazpívají. Ale netvrdím, že si ji pamatuji dlouhé roky, naučila jsem se ji dobře předloni.

briketka10

my jsme tu písničku zpívaly se souborem druhým hlasem, já hubenější, když se koukám na ty sestry tak se chechtám a vidím nás dvojčata..