misicka2310

Když po vyšetření v PPP řeknou, že nedoporučují nástup syna do školy, může i tak k zápisu?

Dobrý den,mam syna ktery bude mit 13. 9. 2017 6 let, tudiž neni bran ve školce jako předškolak, ale ja ho chci dat do školy tento rok, ve školce nam řekli a dali informaci, že musi před zapisem jit na PPP. Chci se zeptat: jdeme tam přiští týden, co když mi napišou, že nedoporučují nastup do školy? Může i tak k zápisu? Nebo to automaticky padá? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Od letošního roku platí nová vyhláška o nástupu dětí do školy.

Více se dovíte v odkazu.
http://www.sko­lazvesela.cz/2017/01/­02/dulezite-informace-ohledne-zapisu-1-trid-v-roce-2017/

Odpovědi na některé dotazy získáte po rozkliknutí
http://www.sko­lazvesela.cz/e­book-zapis2017/

--
Informace k zápisu pro školní rok 2017/2018

Vaše dítě je narozené až po 1. září, takže to na školách řeší takto:

"Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce

Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června jsou doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce."

http://skola.chuchle­.cz/zapis/

Zvažte, někdy je lepší odklad. Navíc dítěti prodloužíte dětství.

Další odpovědi
McArthur

K zápisu jít může. PPP není rozhodčí orgán. Pouze doporučují Vám i škole, zdali má smysl, aby dítě šlo nebo nešlo do školy, případně jakým směrem se má rozvíjet. Škola samozřejmě na doporučení PPP slyší, protože sama rozhodnout neumí.

nyjono

Několik mých kamarádek – učitelek své ratolesti odevzdalo do péče ZŠ o rok později a vřele to doporučují i ostatním.
Dítě se mnohem lépe soustředí, výuku lépe chápe, …
Tím pádem méně stresu atd.