Hanka 13

Vyšetření na prasečí chřipku

Proč se nedělají testy na prasečí chřipku všem, kteří mají příznaky? Jsou testy tak drahé? Moje dcera teď leží v posteli s příznaky shodnými s prasečí chřipkou a lékařka ji naordinovala pouze prášky na snížení teploty a utlumení kašle. Žádné vyšetření ji nenapsala, ani na můj podnět. Pak se nemůžeme divit, že se za chvili bude jednat o epidemii.
Doplňuji:
Reaguji na odpověď paní Evy. Jsem z Třebíče a horečky u mé dcery přetrvaly až do včerejšího dne.Proto jsme ve středu navštívili místní nemocnici, kde jsem žádala o důkladnější vyšetření a odběr testů, nejen na virus H1N1. Ale ani tam mně nevyšli vstříc. Žádné testy ji nedělali a poslali nás domů se slovy, ať se vypotí. Včera v televizi uvedli 7OO lidí nakažených virem H1N1. Pokud lékaři neprovádějí testy, toto číslo je velice zkreslené. Může být i několikanásobně vyšší. Netuším, jaký virus měla dcera, ale podobnou chřipku jsem snad ještě nezažila. Já jsem jenom chtěla zabránit dalšímu šíření. Protože můj syn navštěvuje školu a přitom ten virus může mít klidně v těle. Pokud by se prokázal virus u dcery,tak bych ho nechala doma a zabránila tak šíření. Nevím, kolik stojí vyšetření, ale myslím si, že by ho lékaři měli provádě u všech lidí, kteří mají příznaky viru H1N1.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Existuje mnoho nemocí, které laici obvykle nazývají chřipkou, avšak které lékař i na základě běžné prohlídky dokáže odhalit jako s chřipkou nesouvisející. Pokud vyšetření provedena nebyla, lékařka Vaší dcery patrně podezření na prasečí chřipku nemá.

Další odpovědi
Nuk nuk

Co já vím, tak příznaky jsou velice podobné normální chřipce a nečetla jsem nikde, že by se prasečí chřipka, pokud má normální průběh, léčila nějakým zvláštním způsobem.
Proč ale paní doktorka neprovedla žádný test, kterým by se zjistilo, zda se o H1N1 nejedná, to Vám nepovím.

eva

Dobrý den.Neodpovím asi na vaši otázku,ale jsem ve stejné situaci.Dcera má 11 měsíců a od soboty má vysoké horečky.V neděli nám na pohotovosti řekli že je to viroza a máme snižovat horečku,dnes jsme opět jeli do nemocnice a řekli nám to samé.Volala jsem proto naší dětské doktorce a ta se velice divila že jí neudělali ani vyšetření moči a krve.Zítra jedeme teda k ní a ona si ta vyšetření udělá sama v ordinaci.Už jsem z toho zoufalá,protože malá je hrozně živá a přes den skoro nespává, a ted mi spí už 3 hodiny v kuse.Přeji vaší dceři at je jí brzo líp.