ra3662

Může mít vyšetření mozkomíšního moku vliv na zhoršený zrak, třes rukou, únavu a hučení v uších?

Vyšetření mozkomíšního moku, zhošený zrak, třes rukou, únava, hučení v uších

Při vyšetřená mozkomíšního moku mi bylo zjištěno že mi nevychází proteiny kvantitativně a hematolivorová bariéra taky není v normě. Ostatní hodnoty byly v normě. Otázka zní, může to mít vliv na zhoršení zraku, lépe řečeno občas vidím jako by mlhavě. Stačí ale párkrát mrknout nebo protřít oči a je to zase v pořádku. Bohužel se to během posledních dvou let začíná objevovat stále častěji. Další otázka zní, může to mít vliv na celkovou únavu? Po 4–6 hodinách práce se cítím už strašně unavený. Po příchodu domů spím až do druhého dne. Na neustálé hučení (pískání)v uších nemají asi tyto hodnoty vliv, ale raději se zmíním také. A poslední dotaz je na třes rukou. Od zápěstí ke konečkům prstů mám docela velký třes rukou.
Předem díky

Odpovědi
Kepler

Doktoři ti nic neřekli a čekáš to od laiků? Obrať se s důvěrou na ně.

Edison

Za nepatrný poplatek nakouknu do křišťálové koule, nebo na kávovou sedlinu. Můžu taky použít kyvadélko, karty, nebo kostičky.

ivzez

Výsledky z Vašeho vyšetření nikdo nevyhodnotí „přes internet“ → tj. aniž by Vás sím vyšetřil a/nebo znal Váš celkový zdravotní stav a výsledky dalších vyšetření.

Jinak je potřeba otázku rozdělit na tři části.

1)
Ano, každé invazivní vyšetření může mít dopad na pacientovo zdraví.
Někdy bohužel i větší než je přínos takového vyšetření.

Obecně podstoupení tohoto vyšetření může mít dopad
na Vaše zdraví i na popisované stavy. Ale také nemusí.

2)
Dopad na konkrétní oblasti Vám vysvětlí Váš lékař.

3)
„Nevycházení proteinů kvantitativně“ a skutečnost, že „hematolivorová
bariéra taky není v normě“ neposoudí laici a přes internet ani lékaři.

cochee

Ne, vyšetření vliv na ony symptomy nemá.

Může na to ale mít vliv syndrom či nemoc, kterou toto vyšetření odhalí.