Břetislava

Vyschla a ztvrdla mi rtěnka, je tak tvrdá, že s ní nejde líčit. Jak ji „zprovoznit“, aby opět malovala? Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jakmile ztvrdla je už k nepotřebě kup si novou , stejně by ti už neudělala službu

Další odpovědi
barnajka

Pokud to nebyla nějaká super luxusní za pár stovek, nejlepší řešení je jít do drogérky a koupit novou.:) Pokud ji ale potřebuješ ještě v blízké době použít, zkus to jako já: rtěnku roztav ve lžíci nad ohněm (jako třeba když tavíš voskovky na barvení kraslic). Pak ji nalij do menšího uzavíratelného kelímku nebo nějaké nádobky a nanášej štětečkem. Je to řešení spíš dočasný, ale chvilku to vydrží – než našetříš penízky na novou :)) Jestli máš víc různých zbytků rtěnek, můžeš si tak míchat vlastní odstíny – klidně do toho rozpusť i zbytky tuhých lesků/balzámů na rty, jelení lůj, trošku kosmetické vazelíny…všechno, co je ti líto vyhodit a dalo by se do směsky použít. Ozkoušeno! :)
Doplňuji:
Aha, tak až teď vidím, že ice-t mě s radou předběhla :) Psaly jsme asi zároveň, ale než já to dopsala, rada ice-t už byla vložena. Promiň ice-t, nechtěla jsem tě kopírovat :)

iceT

Taky jsem pro nákup nové rtěnky,a stou starou bych zkusila tohle,jen místo očních stínů použít tu rtěnku,nějak nastrouhat http://fashion-colour.blog.cz/1101/na­vody-balzam-na-rty
Doplňuji:
V pohodě:-)

barnajka

A ještě jsem ti iceT zkomolila přezdívku… Musíš si myslet, že jsem proti tobě snad nějaká zaujatá :)))) Omlouvám se ještě jednou, už si dávám pozor :)