Petrpan

vyrovnání terénu kolem bazenu pro poklad dlažby

Potřebuji vyrovnat okolí bazénu pro poklad dlažby. Jedná se o maltový písek. Problém je v tom, že se mi nikdy nedaří dostat celé okolí do roviny, vždy je někde nějaký hrbolek, někde je to nakřivo apod.. zajímalo by mne, zda jsem jen levej, nebo je na to nějaký fígl:)

Nejlepší odpověď
Deli

Sama s tím zkušenost nemám, ale od manžela jsem odpozorovala, že si vždy dá do země vodorovně lať vpravo, lať vlevo, ty srovná podle vodováhy, případně na větší plochy a vzdálenosti používá místo vodovány šlajfku (hadice se skleněnými trubicemi na koncích), a pak dalším prknem srovná a uhladí terén mezi těmi latěmi. Tak mne napadá dělat to vlastně paprskovitě kolem bazénu, po třeba metr širokých pruzích…

Další odpovědi
venkovan

Maltový písek vyhoď a dej tam kamenivo – štěrk. Písek je nestabilní, bude časem zlobit.