Vyrovnání daní za rok 2009???

u zaměstnavatele jsem byla zaměstnána od ledna 2009 do ledna 2010. Je jeho povinností udělat mi vyrovnání daní a rok 09 ?

Odpovědi
standa

Pokud jste jej o tuto ´službu´ řádně a v termínu požádala, tak povinnost měl.

ŘÁDNĚ = prostřednictvím tzv. růžového prohlášení (Prohlášení poplatníka daně z příjmu…)

TERMÍN = tuším, že to bylo do 15.2.2010

Protože jste nejspíš včas nepožádala, ta vám zbývá jedna teoretická možnost, a to podat si sama daňové přiznání a věřit tomu, že vratka daně (proto to děláte) bude vyšší než případné penále za pozdní podání přiznání.

p.s. už jsem zde odpovídal, že zmiňované penále není fyzickým osobám zpravidla předepisováno, ale spolehát se na to nedá ☹

==========

DOPLNĚNA:

To Jambalaya:

Já nevím o jiné možnosti, kdy roční zúčtování dělá finanční úřad než ta, co je uvedená v ustanovení § 38ch/2 zákona o daních z příjmu, tedy v případě dojde-li k zániku plátce daně bez právního nástupce, ale i tady je termín 15.2.

Nebo existuje i jiný důvod, kdy toto zúčtování dělá místo zaměstnavatele FÚ ?

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t4.aspx

Jambalaya

Obraťte se přímo na váš finanční úřad se žádostí o provedení ročního zúčtování. Fú vám na základě potvrzení o příjmu 2009 roční vyúčtování provede, aniž byste musela daňové přiznání podávat.

člověk

JE TŘEBA SE PODÍVAT NA SMLOUVU O ZAMĚSTNÁNÍ,NEBOLI PRACOVNÍ SMLOUVU,CO JE TAM PSÁNO,JESTLI TO,ŽE SE POSTARÁ ZAMESTNAVATEL,KRI­TIZUJTE JEJ,JINAK JSTE DOSPĚLÁ OSOBA A UMÍTE ČÍST A MÁTE VĚDĚT,
VÍTE ZÁKONÍK PRÁCE BY MĚL BÝZ PŘEDMĚTEM NA ŠKOLÁCH,PROTOŽE KAŽDÝ BREČÍ NA ŠPATNÝM HROBĚ.