Lukas27

Vyrovná se foťák v iphone 13 nějaké zrcadlovce?

Odpovědi
elkon

Ani náhodou, mobil nikdy nemůže konkurovat kvalitnímu fotoaparátu. Už jen z principu stavby objektivu.

_Bůh_

Souhlas s elkonem, kvalita fotky závisí na velikosti plochy, na kterou dopadá světlo. U mobilu se můžou snažit jak chtějí, ale ten objektiv prostě nikdy není tak velký jako u (bez)zrcadlovky. A když chcete dělat foto vesmíru, tak na to potřebujete objektiv velkej jak kráva.

Jinak jsem teda zkoušel foťak u 13, a přijde mi stejný jako u X. Jedná věc je co tvrdí, a druhá věc je výsledek.

Emefej

Nevyrovná. Fyzika to nedovoluje.

Jiří Bohumil

O kvalitě fotoaparátu a jeho schopnostech rozhoduje zejména t.zv. světelnost objektivu. Velmi zjednodušeně řečeno jde o velikost čočky objektivu. A u mobilu není nikdy možné se s tímto vyrovnat stejně, jako u fotoaparátu klasického, ať už zrcadlovky, tak i u většiny lepších běžných kompaktů.

chudst

Na rozdíl se zdejšími diskutujícími si dovolím maličko polemizovat.
Samozřejmě, že se jakýkoli mobil zrcadlovce nevyrovná.
Nicméně běžné snímky vyfocené iPhonem bez zoomu jsou pro běžné potřeby srovnatelné i se zrcadlovkou. Zdůrazňuji pro běžné potřeby (prohlížení fotografií na počítači, případně i jejich tisk do klasických menších rozměrů). Pokud z nich chcete dělatvelké plakáty, přibližovat detaily na několik metrů, opravdu iphone nemůže zrcadlovce konkurovat.

Michálek1245

Tak ono hodně záleží na tom, jaké od toho foťáku máte preference a co po něm chcete. Pokud si vystačíte s fotkami na Instagram a rychlými momentkami, tak je to super. A k tomu existují i Apple aplikace na rychlou úpravu a edit. Nebo si s nimi pak pohrajete třeba v Canvě. Jen doporučuji kouknout na https://www.kryt­namobil.cz/ochra­na-displeje-pro-iphone/ a pořídit si nějaká ochranná tvrzená skla iPhone, protože občas se při focení dostanete fakt do bizarních poloh. 😉