Avatar uživatele
nesnasims

Výroba sifonu

Prosím vás chci se zeptat jestli doma jde vytvořit sifon ( myslím vodu s bulbinkami ) bez jakéhokoliv použití přístrojů jako sodastream atd. myslím , že jsem to někde četl, ale teď nevím

Zajímavá 0 před 4134 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Do sklenice s vodou vsypat stejné množství jedlé sody a kyseliny citronové – asi rovné kávové lžičky na 1/4 litru. Snad by to šlo is octem, ale tohle mám vyzkoušené 🙂
Doplňuji:
Na tomto principu fungují i šumáky a šumivé léky…

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

ano jde,přesně jako dříve na bombičky. Ale nebudu to tady vysvětlovat,jelikož to není jednoduché a musíš mí na to stroje. (soustruh ,frézu,lis, Ar.svářečku atd.) Šikovný zámečník by to udělal,já si to také jednou jen tak pro prdel vyráběl.ideální to je z nerezu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Holou vodu z bublinami bez nijakého přístroje asi nijak – ten CO2 se do té vody musí nějak vpravit a zůstat v ní chvíli pod tlakem, jak to uděláš třeba ve sklenici? Možná by to šlo suchým ledem, ale silně o tom pochybuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Touto myšlenkou se zabývali lidé už dávno bez přístroje to nelze Plyn musí mít nějaký tlak aby se do vody natlačil.Viděl jsem předchůdce sifonové lahve. V dolní části byla nádoba s jedlou sodou a kys citronovou, Druhá půlka mněla keramické dno. Do horní části se napustila voda, a uzavřela se. Oba díly se sešroubovaly k sobě Voda po čase keramikou prosákla k práškové náplni. Vyvíjející plyn pronikl keramikou do vody. Po nasycením vody tlak plynu zastavil pronikání vody a chemická reakce se zastavila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek