led

Výroba elektrickej energie ľudskou silou

http://media.blo­guje.cz/896809-kilowatthodina.php
Pokus o svetový rekord výroby elektrickej energie ľudskou silou.
Oplatí sa nebrať priemyselne vyrobenú elektriku pri dnešných cenách a vyrábať si svojpomocne -zdroje: vietor, slnko,voda, ako ukázalo video aj ľudská sila?
Doplňuji:
Vychádzam z toho, že už v 70-tych rokoch 20.storočia v obci Ladce (je tam dodnes) bola súkromná veterná elektráreň, ktorá dokonca dodávala elektrickú energiu do rozvodnej siete. Mala vrtule z vrtulníku a motor z Junkersa(od­kúpeného z pražského múzea letectva). Bolo to jediné riešenie, ako pomerne lacnejšie mohol Ing.D. rekonštruovať bojovú techniku z čias 2.svetovej vojny.

Nejlepší odpověď
tom004

Ještě pořád se to vyplatí.Ale s tím neodebíráním el. energie,i při dnešních cenách,je to trochu jinak.Odebírat el.ze sítě budete i nadále,ale zároveň budete vaší vyrobenou,prodávat distributorovi.Vaše výsledná cena za 1kW (spotřebovanou­),bude tedy rozdílem cen,mezi spotřebovanou,a prodanou (vyrobenou),el. energií.Zatím,je prodejní cena vyrobené vyšší,než cena zakoupené kW,ale i kdyby ne,stejně budete ušetříte.Samoz­řejmě,je třeba počítat s návratností nákladů,potřebných na vybudování zařízení.
Doplňuji:
Pořád platí co jsem napsal,ale také si pamatuji,že pár chalupářů na odlehlých místech Šumavy ,mělo v těch letech důmyslně sestrojené větrné „elektrárničky“ z vyřazených dynam,které pomocí převodovky dobíjeli baterie z automobilů.Ba­terie potom využívali pro napájení malých sporřebičů,např. osvětlení,malých přenosných TV ap.Samozřejmě v místech,kde připojení na rozvodnou síť bylo nedostupné,nebo by bylo jeho zřízení drahé.A lidi jako je pan ing.,obdivuji,a fandím jim.