Avatar uživatele
Sarrow

Vyřešila někdy antivirová kontrola váš problém?

Vyřešil někdy váš antivir problém např. v podobě viru, který zpomaloval počítač? Zpozorovali jste někdy po kontrole počítače NĚJAKOU změnu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4058 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Zbynas – a to se docela mýlíte – vidět sice nejsou, ale zavirovaé počítače bývávají často pomalé (pravda často tam lidi mají nainstalované kdejaké hlouposti – bloatware – tedy různé toolabry, apod.).

Ono taky záleží na použitém antiviru – jsou vyložené speciální antiviry – například Combofix, které se používají ve výjímečných případech, dky ten počítač je opravdu zavirovaný. A ty samozřejmě v kombinaci se zkušeným uživatelem (nebo servisákem) dokáží počítač zrychlit.

Takže odpověď není úplně jednoznačná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Před pár lety jsem jako pojišťovák měla problémy se služebním počítačem, protože pojistné smlouvy na něm začal být problém zpracovávat. Nefungovalo to. Potom přijel krajský správce sítě a vystřídal celkem tři antiviráky. Nakonec toho „vyšťoural“ celkem hodně, mezi jiným „Trojského koně“. Vyčistil, přeinstaloval, co bylo třeba, a od té doby fungoval počítač v pohodě.
Proto nemám ráda pochybné soubory, které mi s velkou láskou někteří „kamarádi“ posílají. Nejvíc mne dojímá, když některé kolováky dostanu třikrát, ale také třeba desetkrát.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Antivirová kontrola u mě nikdy problém nevyřešila, ale už ikskrát mu předešla. A to se vyplatí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Viry obvykle počítač nezpomalují, nejsou vidět a uživatel o nich neví. Až na pár výjimek. Takže ne, žádná větší změna se po nalezení antivirem nekoná.

Ovšem jsou viry, jako jsem měl dneska, které ani antivir nenajde a zatíží procesor na 100 %. To je pecka ten vir dohledat, smazat a tak, aniž bych musel přeinstalovat systém. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek