Banshee

Vyrážka na ruce.

Mám vyrážku mezi levým prsteníčkem a prostředníčkem. Jsou to takové malé šupinky, které svědí a někdy dokonce i bolí. Prsty jsou také trochu nateklé. Vyrážka občas uplně zmizí, ale pokaždé se zase objeví. Zdá se mi, že v zimě je to horší. Nemáte náhodou někdo podobný problém nebo nevíte o co jde? A mohla by to být třeba alergická reakce na mléko, protože poslední dobou je mi po mléku špatně, ale u doktora jsem nebyla takže to nevím určitě. A popř. co by na to mohlo pomoc? Nebo mám snad navštívit doktora? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být i citlivost kůže na různá prostředí. V každém případě bych však doporučoval návštěvu lékaře,

Další odpovědi
Damiana

To vypadá na atopický ekzém, přesně takhle se projevuje. Suchá kůže, začne se olupovat, svědí, zmizí to na chvíli, objeví se to jinde. Zima je pro některé druhy atopie zvlášť pohromou. Rychlé přechody z tepla do chladu a naopak, vrstvení spousty materiálů, které kůži dráždí atp.
Alergie na mléko se projevuje spíš nevolností a střevními potížemi. Doporučuji návštěvu dermatologie a vyšetření na alergologii. Provedou ti testy za pomocí klasických alergenů – prach, pyl, arašídy, azulén, ale i tebou obávané mléko – na laktózu a kasein…
Zatím se zkus neškrábat, ať se ti ekzematická ložiska zbytečně nezvětšují a pokožku po mytí dobře promazávej (- ale až důkladně vysušenou ručníkem, jinak se utvoří záparečná mezivrstva). Důležitejší než mastnota je ale hydratace! Tu mnozí podceňují. Vynikající je neparfémovaný krém Tolériane riche od La Roche-Posay, který koupíš v lékárně. Nedráždí pokožku, je hutný, ale rychle se vstřebává, dlouhodobě hydratuje (!) a hlavně neobsahuje kortikosteroidy, jako většina přípravků na atopii.

pusinka50

Atopický ekzém, lupénka, fakt bych zašla na kožní, tam už budou hned vědět a rozhodně bych to nepodceňovala. A hodně vystavovat ruku sluníčku, i zimnímu, na to je potřeba vitamin D

Evasky

Ahoj.Může to být z té zimy.Třeba suché ruce.Začít krémovat.A nebo i ta alergie.Určitě k lékaři.Ten dá mastičky nebo i tabletky.Ale nic vážného by to nemělo být.Pokud ta vyrážka občas zmizí,tak sledovat v jakém ,,období" se zase objeví a třeba si dát pozor na nějakou potravinu či něco takového.Takže lékař a mastičky.

hanny 2

Zkus to mléko vynechat,jestli se to zlepší,ale na kožní určitě zajdi.
Natři si to třeba konopnou mastičkou,ta to zklidní!Kup si třeba tuto,pomůže Ti –

http://www.ko­nopnyshop.cz/e-shop/zdravi-a-krasa-z-konopi/15-balcann-mast-na-kozni-defekty-z-konopi.html