vagonik

Poradíte, jak lze v době současné karantény vyřadit vozidlo z registru?

Zdravím
mám auto, půjde do šrotu, v květnu končí STK. V květnu na to nebudu mít čas, a tak se ho chci zbavit teď. Jde mi o to, zdali žádost o vyřazení z registru jde nějak vyřídit online (Jsem z Prahy a registr vozidel má teď otevřeno jen ve středu, a to tam bude takový nával, že se na mě nedostane.). Na vrakáči otevřeno mají a s pojišťovnou se taky dohodnu mailem (doufám). Jde mi ale o to, že jsem četl, že ode dne sešrotování to musím pod pokutou do 10ti dnů nahlásit na registru. Jenže právě jak, když je karanténa?
Děkuji za informace.

--

Vyřazeni vozidla z registru v současné době karantény

Odpovědi
aliendrone

Asi takhle:

  1. s pojišťovnou jednej písemně doporučeným dopisem či přes datovou schránku (pokud máš). Samotný obyčejný e-mail nestačí, v odpovědi ti napíšou, že OK a pak ti za pár měsíců pošlou upomínku za nezapalcení povinného ručení + žádost o úhradu povinného ručení (budou dělat, žes ho nezrušil a konec konců mají PRAVDU)! No fake, stalo se pinglovi v naší knajpě. :(
  2. Není vrakáč jako vrakáč. Budeš potřebovat „potvrzení o ekologické likvidaci“ a oprávnění tohle vydat nemá kdekdo. (MUSÍ to totiž mrsknout od systému, na který je mimochodem napojena i ta pojištovna a registr vozidel, tak proto) Výhoda je, že si pro auto přijedou a odtáhnou sami [ tedy NĚKTERÉ firmy], a papír (potvrzení) ti namístě vytiskne řidič.
  3. Na dálku vyřídit REGISTR VOZIDEL nejspíš NEPŮJDE. musíš tam totiž naběhnout OSOBNĚ se značkami, malý tech. ti odeberou a velký nějak znehodnotí – procvaknou, přeškrtají nebo tak něco.

Tudíž v této situaci ti těžko poradí někdo jiný, než přímo na tom registru vozidel, jak to aktuálně praktikují. :)

Kryšpín

Vozidlo dejte do šrotu, kopii o ekologické likvidaci zašlete na pojištˇovnu na zrušení pojistného a toto telefonicky ohlaste na evidenci vozidel s dotazem jak postupovat v době kdy se nemá zbytečně shlukovat občané a tím rozšiřovat kolonavirus.

Hufnágl

Já bych zkusil jít na Obecní úřad s rozšířenou působností a tam podat „žádost o vyřazení silničního vozidla z provozu a zápis zániku silničního vozidla“. Prý je to zdarma a bez poplatků.

cukrar

Pokud Vás dobře chápu, jedná se jen o registr vozidel. Zkoušel jste se tam objednat po telefonu či internetu?