Poradíte, jak lze v době současné karantény vyřadit vozidlo z registru?

Zdravím
mám auto, půjde do šrotu, v květnu končí STK. V květnu na to nebudu mít čas, a tak se ho chci zbavit teď. Jde mi o to, zdali žádost o vyřazení z registru jde nějak vyřídit online (Jsem z Prahy a registr vozidel má teď otevřeno jen ve středu, a to tam bude takový nával, že se na mě nedostane.). Na vrakáči otevřeno mají a s pojišťovnou se taky dohodnu mailem (doufám). Jde mi ale o to, že jsem četl, že ode dne sešrotování to musím pod pokutou do 10ti dnů nahlásit na registru. Jenže právě jak, když je karanténa?
Děkuji za informace.

--

Vyřazeni vozidla z registru v současné době karantény

Odpovědi:

Zlatý

Asi takhle:
1) s pojišťovnou jednej písemně doporučeným dopisem či přes datovou schránku (pokud máš). Samotný obyčejný e-mail nestačí, v odpovědi ti napíšou, že OK a pak ti za pár měsíců pošlou upomínku za nezapalcení povinného ručení + žádost o úhradu povinného ručení (budou dělat, žes ho nezrušil a konec konců mají PRAVDU)! No fake, stalo se pinglovi v naší knajpě. :(
2) Není vrakáč jako vrakáč. Budeš potřebovat "potvrzení o ekologické likvidaci" a oprávnění tohle vydat nemá kdekdo. (MUSÍ to totiž mrsknout od systému, na který je mimochodem napojena i ta pojištovna a registr vozidel, tak proto) Výhoda je, že si pro auto přijedou a odtáhnou sami [ tedy NĚKTERÉ firmy], a papír (potvrzení) ti namístě vytiskne řidič.
3) Na dálku vyřídit REGISTR VOZIDEL nejspíš NEPŮJDE. musíš tam totiž naběhnout OSOBNĚ se značkami, malý tech. ti odeberou a velký nějak znehodnotí - procvaknou, přeškrtají nebo tak něco.

Tudíž v této situaci ti těžko poradí někdo jiný, než přímo na tom registru vozidel, jak to aktuálně praktikují. :)

Bronzový

Vozidlo dejte do šrotu, kopii o ekologické likvidaci zašlete na pojištˇovnu na zrušení pojistného a toto telefonicky ohlaste na evidenci vozidel s dotazem jak postupovat v době kdy se nemá zbytečně shlukovat občané a tím rozšiřovat kolonavirus.

Pokročilý

Já bych zkusil jít na Obecní úřad s rozšířenou působností a tam podat "žádost o vyřazení silničního vozidla z provozu a zápis zániku silničního vozidla". Prý je to zdarma a bez poplatků.

Stříbrný

Pokud Vás dobře chápu, jedná se jen o registr vozidel. Zkoušel jste se tam objednat po telefonu či internetu?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 972
Stříbrný cukrar 877
Zlatý mosoj 778
Zlatý Kepler 607
Zlatý gecco 478
Zlatý Dochy 303
Zlatý led 298
Zlatý Edison 294
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 284

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.